UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін: зарплати держслужбовців за 5 років зросли утричі, якість роботи не покращилася

У Мінфіні закликають до функціонального обстеження центральних органів виконавчої влади.

Центральні органи виконавчої влади мають пройти функціональне обстеження, оскільки зарплати держслужбовців за 5 років зросли утричі, але якість роботи залишилася без змін. Таку думку висловив заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев під час виступу на круглому столі "Реформа оплати праці на державній службі в Україні".

"Реформа державного управління має пройти функціональне обстеження центральних органів виконавчої влади, оптимізацію їх структури та чисельності держслужбовців. Адже в системі державної служби за 5 років видатки на оплату праці працівників державних органів збільшено утричі. Водночас, як ми бачимо, чисельність держслужбовців залишилась без змін, відсутні також суттєві якісні зміни у їх діяльності", ‒ наголосив Роман Єрмоличев.

За словами представника Мінфіну, реформування системи оплати праці державних службовців має привести до ефективності та якості діяльності таких працівників.

Під час діалогу спікери висловлювали власне бачення щодо складників заробітної плати держслужбовців, зокрема наголошували на тому, що оплата праці має мотивувати фахівців з інших секторів економіки до реалізації їх інтелектуального потенціалу на посадах держслужби.

"За даними Держстату, середній розмір заробітної плати державного управління не найнижчий у бюджетній сфері. І тому розгляд питання підвищення посадових окладів державним службовцям має здійснюватися одночасно з аналізом розмірів оплати праці інших працівників бюджетної сфери (галузі освіти, охорони здоров’я тощо). Саме від того, наскільки якісно працює держслужбовець, залежать і якісні зміни у суспільстві, зокрема у тих сферах, у яких цей фахівець працює", ‒ констатував заступник Міністра фінансів.

Як писало ZN.UA, провальні конкурси на посади в органах державної влади, що їх "слуги народу" скасовували 2019-го у зв'язку з карантином і лише через рік повернули, — бутафорія та лицемірство. На посади повсюди виводяться виключно "свої" люди. І це вже нікого не дивує й не обурює. Втім, як і те, що не розроблено й не впроваджено показників ефективності роботи як держслужбовців на посадах, так і органів влади (KPI’s). Читайте про це в матеріалі члена Громадської ради при НАДС, доктора філософії в галузі управління людськими ресурсами, CEO R&C Kyiv Group LLC Жанни Балабанюк "Держслужба: зарплати зі стелі і премії у 300 відсотків".

Читайте також: Держстат повідомив, у кого в Україні найвищі зарплати

Варто також згадати, що згідно з останніми даними Держстату, загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні станом на 1 листопада 2021 року склала 4,007 млрд гривень. З початку року борги із зарплати зросли на 53,4% (на 1 395 млн гривень). 

За даними Державної служби статистики, на початок листопада цього року понад три чверті заборгованості припадало на промисловість (76,50%). При цьому більша їх частина була утворена в Донецькій (25,1%), Харківській (13,2%), Дніпропетровській (11,9%) областях та м.Києві (13,6%).