UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін залучив $ 205 млн за два дні до очікуваного "дефолту"

У п'ятницю Мінфін має виплатити $ 120 млн. Якщо Київ вирішить застосувати мораторій на виплати за держборгом, це буде вважатися технічним дефолтом.

Міністерство фінансів України у вівторок залучило $ 205 млн від продажу на внутрішньому ринку номінованих у валюті ОВДП (облігацій держпозики).

Кошти залучені на 12 місяців за середньозваженою ставкою 8,79% річних, свідчить інформація Мінфіну.

Розміщення ОВДП відбувалось на плановому аукціоні.

Наступні два дні стануть для Мінфіну вирішальними - у цю п'ятницю, 24 липня настає термін виплати Києвом $ 120 млн за єврооблігаціями. До цього часу повинні пройти вирішальні переговори Мінфіну і кредиторів.

Якщо не вдасться досягти угоди з кредиторами, у України є два варіанти подальших дій: або провести виплату і продовжувати переговори, або все таки вводити мораторій, що буде розцінюватися як технічний дефолт.

Читайте також: Яресько не виключає, що значна частина боргів України належать оточенню Януковича

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Раніше в інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.

Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні. Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоб досягти прогресу у домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, як сказала міністр фінансів, навіть якщо такий мораторій і буде введений, то він не повинен вплинути на курс гривні.