UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінекономіки України слід ліквідувати - експерт

Відомство фактично не є функціональним в системі виконавчої влади.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України є "пережитком минулого" і його слід розформувати.

Таку думку в інтерв'ю DT.UA заявив Андрій Кириленко, професор практики фінансів в школі менеджменту MIT Sloan Массачусетського інституту технологій.

Насамперед експерт звертає увагу на роздутий, на його думку, штат відомства.

"Мені сказали, що у штаті цієї структури числяться 1300 осіб, які незрозуміло чим займаються. Для порівняння, Мінфін відповідно до наданої мені інформації вже стиснувся до штату до 600 чоловік, і якщо це так, то це хороший показник для відомства, що забезпечує перерозподіл державних фінансових ресурсів", - підкреслив він.

За його словами, Мінекономрозвитку є явним пережитком минулого, "своєрідною реінкарнацією Держплану УРСР, нашвидкуруч перефарбованного у жовто-синій колір".

"Це відомство зуміло якимось чином наділити себе безліччю контрольно-погоджувальних функцій, які в переважній більшості або дають можливість збирати ренту, або гальмують і так повільний адміністративний процес і обтяжують самих контролерів. При цьому багато з цих функцій повинні вже давно бути або ліквідовані, або передані в профільні держоргани, які займаються секторальними питаннями", - вважає Кириленко.

Експерт вважає, що перша з двох найбільш притаманних МЕРТ функцій, прогнозування і планування, може бути передано, наприклад, Національному банку.

"А ось планування при нинішньому його якості взагалі, на мій погляд, марно, тому практично і не затребуване", - зазначив він.

"Так що я запропонував би, після проведення функціональної інвентаризації і передачі невеликої кількості якісних експертів в інші органи, це міністерство повністю ліквідувати. Адже хоча там свого часу попрацювали в тому числі і нинішні українські президент і прем'єр-міністр, ніхто з них себе на його теренах особливо не проявив", - підсумував професор.

Експерт також заявив, що НАК "Нафтогаз" є ключовою загрозою безпеки України і компанія має пройти процедуру банкрутства.

Детальніше про майбутньому економічних реформ в Україні і "проблеми Нафтогазу" читайте у повній версії інтерв'ю у свіжому випуску "Дзеркала тижня". !zn