Згідно з опитуванням Центру "Соціальний моніторинг", проведеного в липні, 62% українців проти відкриття ринку землі. Такі дані озвучив директор соціологічного центру Дмитро Дмитрук, передає Укрінформ.
Згідно з отриманими результатами соцопитування, менше 7% українців вважають доцільним продаж землі.
"Ми бачимо, що у нас 62% населення говорять, що торгівлю землею не потрібно вводити", - сказав він.
Так, 9,2% респондентів виступають за введення торгівлі невеликими земельними ділянками, 5,2% - за запровадження торгівлі землею тільки сільськогосподарського призначення, 5,3% - за запровадження торгівлі землею тільки несільськогосподарського призначення. У той же час лише 6,8% опитаних громадян підтримують ідею торгівлі землею без обмежень.
Також, за словами Дмитрука, 27% українців мають неофіційні доходи, при цьому в 2013 році цей показник сягав 40%.
Опитування громадської думки було проведено протягом 17 - 27 липня спільно Центром Соціальний моніторинг та Українським інститутом соціальних досліджень імені А. Яременко. Опитування проводилося серед населення віком від 18 років по всій Україні, за винятком тимчасово окупованих територій Донбасу і анексованого Криму. Всього опитано 2186 респондентів. Похибка репрезентативності становить в середньому 2,13%.
Зазначимо, за даними Асоціації фермерів і приватних землевласників України, з 2010 по 2016 р. кількість фермерських господарств в Україні щорічно зменшувалася на 850-1000. Докладніше про перспективи скасування мораторію, зміст відповідного законопроекту, а також про розвиток сільського господарства в Україні читайте у статті Романа Якеля "Ринок землі: відкривати чи почекати" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".