UA / RU
Підтримати ZN.ua

Малозабезпечені та одинокі матері: чому їм можуть відмовити в призначенні допомоги

У квітні перелік підстав для відмови розширили.

В Україні найбільш незахищені категорії громадян мають право на соціальні виплати. Але іноді у призначенні такої допомоги можуть відмовити.

Читайте також: Соціальний захист: як жінці оформити декретні виплати

У квітні було розширено перелік підстав, за наявності яких певні види соціальних допомог не призначаються, пише «Юридичний порадник для ВПО».

Так, Постановою №340 від 18.04.2023 року Уряд посилив вимоги до надання:

Відтепер одинокі матері та малозабезпечені сім'ї не зможуть претендувати на державну допомогу, якщо особи, які входять до складу їх сім’ї, протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням допомоги витратили суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 000 грн, а саме:

Виняток становить житло, отримане або придбане за рахунок державного чи місцевого бюджету.

Окрім того, допомога призначається у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (іншого будинку), за умови, що вони були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів, і доходи від такого продажу не враховуються до сукупного доходу сім’ї.

Також не можуть претендувати на державну допомогу особи, які входять до складу їх сім’ї, протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням допомоги витратили суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 000 грн, а саме:

Також допомога не буде призначена особам, які входять до складу сім’ї, на перше число місяця, з якого призначається допомога, та мають на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень, про що зазначається в декларації.

Багатодітні сім’ї можуть претендувати на соціальну допомогу від держави. Нагадаємо, до якого віку дітей багатодітним сім’ям будуть виплачувати допомогу.