В Україні 69,2% опитаних вважають, що після відкриття ринку землі олігархи скуплять більшість сільськогосподарських земель. Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, проведеного з 14 по 19 серпня 2020 року.
"Станом на середину серпня громадська думка щодо купівлі-продажу землі була розділена: з одного боку, 43% респондентів впевнені, що земля в принципі не може бути об'єктом купівлі-продажу.
З іншого - 44% респондентів допускають купівлю-продаж, проте серед них немає одностайності щодо умов обігу землі.
Зокрема, 19% вважають, що землю можна продавати тільки, якщо покупці не будуть іноземцями; 11% вважають, що ринок землі можна відкривати, якщо є обмеження на величину площі землі, яка продається одній людині або фірмі; 9% вважають, що землю можна продавати, якщо буде закріплена мінімальна ціна; 4% впевнені, що продаж землі має відбуватися вільно і без обмежень.
Вагалися з відповіддю 13% громадян.
В ході дослідження було опитано 2022 респондента у віці від 18 років методом інтерв'ю "обличчям до обличчя".
Раніше повідомлялося про те, що Кабмін дозволив Держгеокадастру подавати в суд позов про конфіскацію земельної ділянки с/г призначення в разі порушення вимог до граничної площі земель у власності однієї особи.
Держгеокадастр згідно з офіційними даними є розпорядником більш ніж 10,4 млн га державних земель сільськогосподарського призначення. Однак інвентаризація виявила, що у держави є всього близько 3 млн земель. На думку глави Госгеокадастра, доцільно залишити землі у власності держави і надавати в оренду через прозорі аукціони.
Нагадаємо 16 жовтня президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільгосппризначення з державної в комунальну власність.