UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кредиторів не влаштовує остання пропозиція України, переговорів у четвер не буде - Bloomberg

Власники українських держоблігацій визнали останню пропозицію Мінфіну неприйнятною і відмовляються від запланованих Києвом переговорів на цьому тижні.

Комітет приватних кредиторів України, очолюваний інвестфондом Franklin Templeton, має намір узяти паузу для того, щоб обговорити між собою на наступному тижні нову пропозицію Мінфіну. При цьому "вирішальні" переговори на вищому рівні, які Київ хотів провести в цей четвер, не відбудуться, пише Bloomberg у середу, 5 серпня.

Україна у вівторок направила кредиторам оновлену пропозицію щодо реструктуризації держборгу. При цьому Мінфін відвів комітету лише дві доби "для юридичного оформлення пропозиції", назвавши поточний тиждень "вирішальним для переговорів".

Проте кредитори незадоволені такою постановкою питання. Проведення прямої зустрічі на такому високому рівні після всього 48 годин з моменту одержання пропозиції було б вельми непродуманим рішенням, говорить джерело, особливо враховуючи географічне питання для зборів усіх членів комітету.

Якщо переговори знову зірвуться, і Україні не вдасться домовитися з кредиторами на цьому тижні, Києву, ймовірно, доведеться ввести мораторій за держборгом, велика виплата по якому запланована на 23 вересня, повідомило інше джерело, знайоме з ходом переговорів.

Раніше стало відомо, що кредитори України вперше погодилися на списання частини боргу, хоча і запропонували всього лише 5% "стрижки". Досі кредитори в принципі відмовлялися обговорювати таку можливість.

"Схоже, різниця в позиціях України і кредиторів усе ще значна. А час стрімко наближається до 23 вересня, коли настане дата платежу за бондами", - зазначає джерело.

В українському Мінфіні не змогли оперативно прокоментувати цю інформацію, зазначає Bloomberg.

У України стає все менше часу на досягнення угоди з кредиторами. Вже через два місяці, 23 вересня, Києву доведеться погасити євробонди на 500 млн дол. У Мінфіні вже підтвердили, що якщо не буде домовленостей, Україна у вересні може ввести мораторій на виплату боргу.

Угоду про реструктуризацію має бути укладена за 5-6 тижнів до цієї дати, відзначають аналітики, - щоб була можливість переконати якомога більше власників облігацій прийняти умови, завершити обмін боргових зобов'язань.

Таким чином, реальним дедлайном для угоди з кредиторами для України є середина серпня.

Україна може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу. Таку можливість уряд отримав згідно із законом, який набрав чинності з 17 червня. Він дає Кабміну право припиняти виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.

У разі рішення Києва вести мораторій, буде зафіксований технічний дефолт. Інші власники облігацій після закінчення 10 днів зможуть вимагати дострокового погашення Україною зобов'язань перед ними. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд перед РФ, повернення якого має відбутися в грудні.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.