UA / RU
Підтримати ZN.ua

Компанія сина Януковича різко наростила експорт вугілля

Янукович-молодший експортує вугілля в Італію, Хорватію і Португалію. Втім, найбільші обсяги "МАКО" постачає сама собі - зареєстрованій у Швейцарії "MAKO Trading SA", продажі якої, за підрахунками місцевої преси, становлять кілька мільйонів на місяць.

Компанія "МАКО Трейдинг", що входить до корпорації МАКО старшого сина президента Олександра Януковича, з початку 2013 року удвічі наростила експорт вугілля.

Так, тільки за I кв. поточного року вугільний трейдер МАКО експортував у два рази більше палива, ніж за весь попередній рік: за три місяці 2013 року компанія продала за кордон 370 тис. тонн енергетичного вугілля марок АМ, АС і АШ. Середня вартість однієї тонни палива склала 835 гривень.

Про це пише Forbes з посиланням на джерело у митному департаменті Міністерства зборів і доходів.

Вугілля МАКО постачалося італійській "Coal Energy SPA", хорватській "Nasicecement DD" і португальській "Carbol LDA". Проте основним одержувачем вугілля стала швейцарська компанія MAKO Trading SA", що входить у "МАКО Холдінг".

Раніше швейцарське видання "Le Matin Dimanche" підрахувало, що "МАКО у Женеві продає вугілля на п'ять-шість мільйонів на місяць".

Швейцарська преса титуловала сина Януковича "вугільним королем в Женеві"

Зазначимо, що за весь 2012 рік обсяг експорту компанії "МАКО Трейдинг" склав 200 тисяч тонн, повідомляли раніше представники корпорації. За даними "МАКО", вугілля видобували на державних підприємствах "Шахтарськантрацит", "Сніжнеантрацит" і "Торезантрацит" (їхню приватизацію за 1 грн відклали на 2014 рік).

Раніше директор "MAKO Trading SA" Фелікс Блітштейн повідомив про плани компанії наростити обсяги продажів у п'ять разів. За його словами, з України планується вивезти за рік 1 млн тонн твердого палива.

Раніше ЗМІ писали, що Олександр Янукович повністю підпорядкував собі скупівлю вугілля з державних шахт і так званих "копанок". Блокування імпорту коксу забезпечує Януковичу-молодшому збут дефіцитного коксівного вугілля всередині України за завищеними цінами (в Україні надлишок енергетичного вугілля, але нестача коксівного). !zn

Читайте також:

Збитки держшахт від виробництва вугілля за 4 міс. зросли на 41% - до 4,8 млрд грн

Група Януковича отримала кожну 4-ту гривню на "вугільних" держтендерах

Старший син Януковича відбирає в Ахметова звання "маршала" вугільної галузі