UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет ВРУ позбувся скандальних поправок у законопроєкті про фінмоніторинг чиновників

До другого читання документ переданий у версії, погодженій із партнерами.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики на засіданні в понеділок, 16 жовтня, переглянув своє рішення за 13 жовтня та відкликав скандальну правку про відтермінування довічного фінмоніторингу чиновників до вступу України в ЄС. Про це за підсумками засідання комітету  повідомив його голова Данило Гетманцев.

«Законопроект про PEP підтриманий в редакції, погодженій з партнерами. Непорозуміння виправлене. Дякую колегам за відповідальну позицію!», – написав він у Telegram.

Як зазначила у Facebook членкиня комітету Ольга Василевська-Смаглюк, до другого читання запропонована версія законопроєкту, із якої виключено норму про утворення реєстру політично значущих осіб, оскільки він створює загрози для системи фінансового моніторингу за кошти платників податків.

Документ  міститиме граничний строк – 5 робочих днів – впродовж  якого СПФМ зобов'язаний буде повідомити клієнту-пепу у чому причина відмови проводити операцію, чи встановлювати з ним відносини (5 робочих днів);

Також з законопроєкту прибирано норму, яка зобов'язувала пепа повідомляти на запит банку, чи він пеп тільки протягом перебування на посаді та року після звільнення. Про наявність статусу треба буде повідомляти все своє життя.

Також врахована поправка, згідно з якою, щоб член сім'ї пепа був визнаний низькоризиковим, оцінка ризиків має бути проведена СПФМом щодо цього члена сім'ї. Якщо член сім'ї ризиків бути використаним для відмивання коштів для фінустанови не несе, то члена сім'ї визначать як низькоризикового і не будуть застосовувати щодо нього обмежень.

Читайте також: Закон про реєстр політично значущих осіб: в МВФ вказали необхідність на дотримання всіх домовленостей

Нагадаємо, на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 13 жовтня парламенту було рекомендовано ухвалити в цілому законопроєкт №9296-д у редакції, що посилює вимоги до такого моніторингу лише з моменту вступу України до ЄС.

Водночас ухвалення закону в такій формі не дозволить Україні розпочати перемовини про членство в ЄС. 

Ухвалення цього закону є важливим структурним маяком програми співпраці з МВФ. Законопроєкт у першому читанні було ухвалено 21 вересня, однак згодом до нього було внесено поправку щодо створення реєстру PEP.