UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коломойський збирається повернути нерухомість в Дніпрі, яку суд віддав НБУ

Апеляційний суд відкрив провадження за скаргою підприємства Коломойського.

Центральний апеляційний госпсуд 2 травня відкрив провадження за апеляційною скаргою ТОВ "Арлан", бенефіціарами якого є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13 лютого за позовом Нацбанку. Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, мова йде про нерухомість, яку закладено в якості забезпечення зобов'язань Приватбанку за кредитом рефінансування: нежитловому приміщенні адмінбудинку на цокольному поверсі площею 573,7 кв. м і гаражах і складах понад 500 кв. м недалеко від центру Дніпра, що належать "Арлану" за договором купівлі-продажу від 10 вересня 2003 року.

У червні 2018 року, коли госпсуд перший раз розглядав позов Приватбанку, початкова вартість цього майна для продажу оцінювалася в 17,68 млн грн.

Згідно із звітом Приватбанку, на 1 квітня цього року його борг перед НБУ з рефінансування становив 9,3 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Київський апеляційний суд відмовив Нацбанку та не задовольнив скаргу останнього про зняття арешту з активів компаній, які пов'язані з колишнім власником Приватбанку Ігорем Коломойським.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірності націоналізації "Приватбанку". скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацонализации.

У НБУ також заявили про неможливості повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

Посольства США і ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.