UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коломойський та Боголюбов намагаються уникнути американського правосуддя. Розповідаємо як

Справа за позовом НЗФ в Україні може бути використані під час їхнього захисту в суді США.

У Господарському суді міста Києва 9 жовтня 2023 року відбудеться черговий розгляд одного з двох ключових позовів Нікопольського заводу феросплавів до Приватбанку (справа № 910/12559/20). Суть позову у тому, що НЗФ фактично вимагає від суду підтвердження виконання чотирьох кредитних договорів, які були частиною значно більшої схеми виведення коштів з Приватбанку. Власне підконтрольне ексвласнику банку підприємство  звертається в українські суди із сотнями позовів проти Приватбанку, аби руками українських суддів вирішити долю справи проти Ігоря Коломойського у США. Якщо українські суди видадуть їм рішення іменем держави, що наша країна не має до них жодних претензій, а кошти були “дійсно” використані за призначенням, Коломойський обов'язково його використає під час розгляду у США.

Наразі українським судом не було встановлено жодних розбіжностей щодо отримання відповідних кредитів та наявності відповідних сум на рахунках. Більше того, український суд у справі № 910/12559/20, на відміну від інших судів, не дослідив і первинної ланки використання коштів. Хоча попри те, що початкові кредити Приватбанку ВАТ "НЗФ" були погашені за рахунок коштів цієї організації, насправді кошти надійшли від знову виданих кредитів. Сама по собі схема виведення коштів з банку була покликана створити видимість того, що початкові кредити були погашені організаціями-боржниками, в той час як насправді ексвласники Приватбанку та їх спільники використовували доходи від нових кредитів Приватбанку для фінансування цих виплат.

Читайте також: Справа Коломойського: екскерівнику філії "Приватбанку" повідомили про підозру

Не зважаючи на те, що ані у використанні, ані в поверненні кредитів український суд не зміг дійти до будь-яких конфліктуючих висновків, суддя Бондарчук у справі № 910/12559/20 вирішила, що:

Навіть попри те, що такі висновки були повністю спростовані позицією Верховного Суду у цій справі у постанові від 17.05.2023 року.

Як висновок, можна стверджувати, що українські судді, які розглядали позови НЗФ, не розбирались у справі та не мали доказів реального використання коштів, і обмежились поверхневим аналізом. При цьому, це питання взагалі не вимагало дослідження для вирішення позовів НЗФ. 

Нагадаємо, у 2020 році Нікопольський завод феросплавів Ігоря Коломойського подав 39 однотипних позовів до Господарського суду Києва, які вмагають від Приватбанку визнати виконаними кредитні зобов'язання підприємства.

У тексті "ФБР vs Коломойський і Боголюбов" Юлія Самаєва пояснювала шахрайські схеми, які колишнім власникам Приватбанку інкримігнує ФБР. В тому числі в них фігурує і НЗФ .Вона зазначила, що ФБР володіє достатнім масивом даних, щоб зрозуміти, що погашенням кредитів одного підприємства виправдатися не вийде. Але судові рішення, які це підтверджують, дійсно можуть ускладнити хід справи.