Під час прес-конференції голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв 20 вересня подякував незалежних членів наглядової ради "Нафтогазу" Підлоги Уорвіка і Маркуса Річардса за їх участь у реформуванні групи і висловив жаль у зв'язку з їх рішенням піти у відставку.
Як повідомляється в прес-срелизе "Нафтогазу", який є в розпорядженні DT.UA, керівник "Нафтогазу" стурбований тим, що припинення роботи наглядової ради може ускладнити залучення кредитів на закупівлю газу і фінансування інвестиційних проектів групи, а також вплинути на позиції компанії в міжнародних судах.
Коболєв звернув увагу на численні попередження від міжнародних партнерів України, які висловлюють занепокоєння щодо просування реформи ринку газу, виконання Україною плану реформи корпоративного управління в "Нафтогазі" і зобов'язань за програмою МВФ. Ця ситуація може зашкодити інтересам України не тільки в питанні енергетики, а і в більш широкому контексті.
Крім того, глава "Нафтогазу" закликав якомога швидше вжити заходів для виправлення ситуації.
"По-перше, необхідно в повній відповідності з рекомендаціями МВФ, ЄБРР та інших наших західних партнерів завершити впровадження плану корпоративного управління "Нафтогазу" в повному обсязі. Результатом цього має стати передача визначених планом управлінських повноважень від уряду до органів управління компанії", - зазначив Коболєв.
Другим важливим кроком, на його думку, є деполітизація ціни на газ. У "Нафтогазі" готові підтримати оприлюднені пропозиції МВФ, Секретаріату енергетичного співтовариства і Світового банку або Антимонопольного комітету України щодо встановлення об'єктивних ринкових орієнтирів для визначення регульованої ціни.
Крім цього, Коболєв вважає за необхідне в найкоротші терміни провести прозорий конкурс для формування нового складу наглядової ради "Нафтогазу", а також затвердити стратегію розвитку компанії.
Нагадаємо, що раніше Європейський банк реконструкції і розвитку закликав надолужити відставання в трансформації НАК "Нафтогаз України".
"Другий етап трансформації "Нафтогазу" повинен був початися вже давно. Ефективне управління дозволило компанії повернутися до прибутковості і усунути значні можливості для корупції. Тепер прийшов час зібратися і рухатися далі по шляху реформ", - йдеться в повідомленні банку.
ЄБРР з жалем відзначає, що склалася така ситуація, в якій у незалежних членів спостережної ради НАК, на їх думку, не залишилося іншого вибору, окрім як піти у відставку.
Детальніше про стратегії корпоративного розвитку НАК "Нафтогаз" читайте у інтерв'ю Андрія Коболєва в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".