UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв назвав "Північний потік-2" "троянським конем" для Європи

Голова "Нафтогазу" попередив ЄС про негативні наслідки будівництва російського газопроводу.

Реалізація проекту "Північний потік-2" суперечить інтересам Європи, а його запуск може призвести до політичного розколу в Євросоюзі, заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Ми наполегливо працюємо над тим, щоб пояснити європейським партнерам, чому цей проект суперечить інтересам Європи і є "троянським конем", за якого, якщо він буде побудований, - європейцям з часом доведеться серйозно розплачуватися", - сказав Коболєв в інтерв'ю Deutsche Welle, опублікованому в понеділок, 9 квітня.

Голова "Нафтогазу" зазначив, що РФ використовує тактику "розділяй і володарюй" для ослаблення ЄС.

"Путін подзвонить до Польщі та скаже: "Хочете отримувати дешевий газ, як отримує Німеччина? Якщо ви хочете отримати таку ж конкурентну перевагу, давайте заодно обговоримо й інші питання". Потім він подзвонить до Словаччини, Угорщини та інших країн Центральної та Східної Європи. Так він і доб'ється розколу", - пояснив Коболєв.

Напередодні візиту до Німеччини президент України Петро Порошенко назвав "Північний потік-2" політичним хабарем керівництву європейських держав в обмін на лояльність РФ.

Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".