UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коаліція G7 погодилася встановити фіксовану ціну на російську нафту — ЗМІ

Тижні переговорів призвели до результату.

Країни G7 та Австралія погодились встановити фіксовану ціну на російську нафту замість прийняття плаваючої ставки. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

«Коаліція погодилась, що обмеження буде фіксованою ціною, яка регулярно переглядатиметься, а не дисконтом до індексу», — повідомило джерело в коаліції.

На переконання учасників коаліції, це зміцнить стабільність ринку та спростить дотримання вимог щодо мінімізації навантаження на його учасників.

Саму початкову ціну наразі не встановлено, це буде зроблено найближчими тижнями. Партнери по коаліції погодилися регулярно за потреби переглядати фіксовану ціну.

Інше джерело повідомило, що коаліція стурбована тим, що прив’язана до міжнародного стандарту Brent плаваюча ціна може дозволити президенту Росії Владіміру Путіну використати цей механізм, зменшивши пропозицію.

«Путін може виграти від системи плаваючих цін, оскільки ціна на нафту його країни зросте, якщо Brent підскочить через скорочення нафти з Росії, одного з найбільших у світі виробників нафти. Недоліком узгодженої системи фіксованих цін є те, що для її регулярного перегляду коаліція мустиме зустрічатись частіше», — зазначає джерело.

Читайте також: Росія здатна обійти встановлений G7 ліміт цін на нафту — Reuters

Жодних офіційних коментарів від Міністерства фінансів або посольств членів коаліції, до яких входять країни G7, Європейський Союз та Австралія, наразі не надходило.

Як повідомлялось, США змушені були переглянути план щодо обмеження ціни на російську нафту через скептицизм інвесторів і спричинений волатильністю нафти та зусиллями центрального банку приборкати інфляцію зростаючий ризик на фінансових ринках.

Росія заявила, що  припинить постачання нафти в ті країни, які планують ввести обмеження ціни на неї.

Водночас, прибутки РФ від продажу російської нафти у жовтні різко скоротилися – збори експортного мита на «чорне золото» у федеральну скарбницю впали до мінімуму з початку російського вторгнення в Україну