UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін затвердив відділення ГТС по моделі ownership unbundling

Рішення прийнято на засіданні Кабміну сьогодні.

Кабінет міністрів України затвердив рішення про те, що відділення газотранспортної системи (ГТС) буде реалізовуватися по моделі Оwnership unbundling. Рішення про внесення змін в урядову постанову №496 було прийнято на засіданні Кабміну сьогодні, 22 травня. Про це повідомила прес-служба "Магістральних газопроводів України".

"Довгоочікуване рішення дає можливість дійсно почати виконувати зовнішні зобов'язання України перед ЄС і, що головне, зобов'язання щодо створення лібералізованого ринку природного газу перед кінцевими споживачами, промисловістю та учасниками ринку", – йдеться в повідомленні.

Згідно із заявою компанії, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив розробити детальний план дій, а також скоординувати дії з Європейською комісією, секретаріатом Енергетичного співтовариства, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.

"Докладаємо зусиль для належного виконання даного рішення з нашого боку і сподіваємося на співпрацю з усіма учасниками процесу", – заявили в компанії.

Повідомлялося, що виділення незалежного оператора ГТС заплановано з 1 січня 2020 року. "Нафтогаз" планував провести анбандлинг по моделі ISO (Independent System Operator), яка забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти "Газпрому" на $ 12 млрд.

Модель Ownership unbundling, яку вибрав Кабмін, вимагає приватизації ГТС України.

Як писала для DT.UA Алла Єрьоменко, 19 вересня була презентована чергова дорожня карта анбандлінгу. Але не "Нафтогазом" і "Магістральними газопроводами України".

Детальніше про перипетії з анбандлінгом читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Чим "Нафтогаз" і "Укртрансгаз" НЕ відрізняються від Apple" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".