В Україні в цьому році планується почати трансформацію вугільних регіонів. Пілотні проекти з впровадження політики справедливої трансформації вугільних регіонів планують апробувати в шахтарських містах Червоноград та Мирноград, пізніше програма охопить п'ять регіонів. Про це повідомляє прес-служба уряду.
"Почати ми плануємо з розробки та імплементації пілотних проектів у двох шахтарських містах. Але географія програми справедливої трансформації досить широка - це п'ять регіонів України або більше 60 населених пунктів, в яких проживає майже мільйон людей", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
При цьому Шмигаль стверджує, що трансформація вугільних регіонів передбачає створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури і перехід до декарбонізованої економіки. При цьому, за словами Шмигаля, буде враховуватись досвід інших країн, які вже пройшли або знаходяться на завершальних етапах трансформації.
Як повідомляло ZN.UA, міжнародні зобов'язання щодо зниження викидів вуглецю змушують нас зупинити вугільні ТЕС, а з ними і підприємства, які постачають електростанціям для спалювання енергетичне вугілля. У найкоротші терміни закриють понад 20 шахт в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській областях з одночасною корінною перебудовою всієї системи генерації електроенергії. Але чи не стане вирок вуглепрому вироком енергетичній безпеці держави? Чи є у нас для стрибка через вугілля ресурси і розуміння того, як вирішити проблему в інтересах України? Про це читайте в інтерв'ю з радником віце-прем'єр-міністра України з питань паливно-енергетичного комплексу та транспорту в 2014-2016 роках Віталієм Кропачовим "Бездумне згортання вуглевидобутку - шлях до втрати енергетичної безпеки"