UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ярославський зайшов на куплену китайцями «Мотор Січ»

Бізнесмен пообіцяв розвивати українське авіабудування. Інформацію про форми співпраці в DCH поки що не розкривають.

Група DCH Олександра Ярославського розвиватиме авіапідприємство «Мотор Січ» спільно з китайськими інвесторами.

«DCH Олександра Ярославського з Skyrizon Aircraft Holdings Limited спільно розвиватимуть ПАТ Мотор Cіч і українське авіабудування. Сьогодні представники групи DCH досягли домовленості про всебічну співпрацю з китайськими інвесторами, що представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited», - ссказано в повідомленні, опублікованому на офіційній Facebook-сторінці бізнесмена у вівторок, 4 серпня.

У прес-службі DCH на уточнююче запитання «НВ Бизнес» про форми співпраці з китайцями відповіли, що «це вся інформація, яку компанія може надати на сьогоднішній день».

Читайте також: Чи отримають нові акціонери "Мотор Січі" доступ до унікальних розробок конструкторів

ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в більш ніж 100 країн світу.

Після приватизації 1990-х «Мотор Січ» контролював В'ячеслав Богуслаєв, який був головою правління, генеральним директором, а потім - почесним президентом компанії.

У 2016 році великі пакети акцій ПАТ «Мотор Січ» було продано іноземним компаніям. У грудня 2019 Богуслаєв повідомив, що продав понад 50% акцій китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.

Продажем компанії цікавилася СБУ. У квітні 2018 року відбулися обшуки на ПАТ "Мотор Січ" у Запоріжжі у межах розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. За версією слідства, представники "іноземної компанії" намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів. Аби приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакета акцій стратегічного підприємства здійснювався на адресу фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менших за 10%.

У 2017 році в рамках цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ "Мотор Січ".

Також проти продажу українського авіапідприємства китайцям висловлювалися в США, а неофіційний радник Дональда Трампа Ерік Прінс навіть вів переговори про покупку «Мотор Січі» американськими інвесторами.

Детальніше про продаж "Мотор Січ" читайте в статті Ігоря Левченка "Китайська сага "Мотор Січі": стратегічний інвестор чи "лижний інструктор"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".