UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як завезти генератор в Україну та скільки доведеться сплатити мита - роз'яснення Держмитслужби

Оптимальна покупка - генератори, вартість яких становить до 500 євро, а вага не перевищує 50 кг.

У Держмитслужбі пояснили правила декларування та оподаткування генераторів при переміщенні таких товарів через митний кордон України.

"Через посилення обстрілів об'єктів критичної інфраструктури та утруднення електропостачання громадяни України дедалі більше завозять генератори для власних потреб. У зв’язку з цим пояснюємо правила декларування та оподаткування таких товарів при переміщенні через митний кордон України", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Зима близько: як обрати генератор для будинку

Так, статтею 374 Митного кодексу України передбачено, що генератори, вартість яких становить до 500 євро, а вага не перевищує 50 кг, які переміщуються автомобілем, залізницею або морським транспортом, звільняються від письмового декларування та оподаткування.

У випадку пересилання генераторів поштою, експрес-відправленням або несупроводжуваним багажем сумарна вартість має бути до 150 євро.

Однак, якщо товар перевищує неоподатковувані норми, але загальна вартість яких не перевищує 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню:

Читайте також: Чи ефективне встановлення буржуйки або генератора в багатоквартирному будинку — пояснення експерта

Водночас базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, зазначеної в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, що перевищує неоподатковувану норму.

Наприклад, за генератор фактурною вартістю 700 євро, що ввозиться громадянином через автомобільний пункт пропуску, необхідно сплатити митні платежі з суми, що перевищує 500 євро, тобто:

Загальна сума митних платежів за такий генератор становитиме 64 євро.

Митні платежі сплачуються виключно у валюті України за курсом Національного банку України на день декларування товару.

Також слід врахувати, що при визначенні фактурної вартості товарів, які переміщуються у несупроводжуваному багажі, додатково враховується вартість їх страхування та перевезення (фрахту) товарів до моменту перетинання митного кордону України (стаття 368 Митного кодексу України).