UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран витісняє російську нафту на світових ринках – ЗМІ

У травні Тегеран поставляв в ЄС 355 тисяч барелів на день.

Росії доводиться продавати нафту Urals з найбільшою c червня 2014 року знижкою по відношенню до північноморської Brent, через повернення на міжнародний ринок Ірану, повідомляє Росбалт.

За інформацією трейдерів, різниця між вартістю Urals і Brent збільшилася до 2,4 долара за барель. В ході торгів 17 червня найбільший нафтотрейдер Vitol знову виступив з пропозицією про продаж Urals з меншою знижкою, але не знайшов покупців.

"Іранський експорт був вражаючим", – пояснив Bloomberg аналітик Natixis SA Абхішек Дешпанд. За його словами, Іран діяв швидко і надавав нафтопереробним компаніям в Європі широкий вибір поставок.

Минулого місяця обсяги експорту Тегерана досягли 2,1 млн барелів на день, наблизившись до досанкційного рівня. У травні цього року обсяги поставок іранської нафти в країни ЄС склали 355 тисяч барелів на день. Ще у квітні цей показник був на 20 тисяч барелів нижчим.

На початку червня директор департаменту міжнародних відносин Національної іранської нафтової компанії (NIOC) Мохсен Камсарі повідомив, що підписано контракти на постачання нафти з компаніями з Італії, Іспанії та Греції, а також відновлено переговори з нідерландсько-британською Shell. Він висловив сподівання, що незабаром Іран зможе укласти контракт і з цієї нафтогазовою компанією.

Читайте також: Парад в Москві показав, наскільки Росія постраждала від санкцій і дешевої нафти – Rzeczpospolita

За словами трейдерів, опитаних Bloomberg, негативно позначається на цінах на нафту і проблема з завантаженістю італійського порту Трієст, який є основним транспортним вузлом для нафтопереробних заводів у Східній і Центральній Європі. З квітня в Трієсті були розвантажені всього чотири судна з 1 млн барелів нафти на кожному, тоді як в першому кварталі цього року потужності порту дозволяли розвантажити по чотири судна в місяць.

Разом з тим, згідно з даними DNB Markets, серія страйків на французьких заводах в минулому місяці призвела до скорочення споживання. "Це природний стан справ для Urals на тлі того, як Іран нарощує темпи, а на декількох європейських нафтопереробних заводах проводять страйки, що знижують попит", – пояснив головний нафтовий аналітик DNB Markets Торбьорн Кьюс.

Читайте також: Кувейт вирішив збільшити видобуток нафти майже в два рази

Нагадаємо, бюджет РФ на 2016 рік зверстаний з розрахунку середньої ціни на нафту по 50 доларів за барель. Однак протягом більшої частини першого півріччя світові ціни знаходилися на більш низькому рівні. Тільки за перші чотири місяці 2016 року Росія втратила 11 млрд доларів через низькі ціни на нафту.

При цьому в РФ дуже сподіваються, що нафта буде тільки дорожчати, і що через 10-15 років почнеться цикл високих цін на "чорне золото", перевищивши ціни в 150 доларів за барель.