UA / RU
Підтримати ZN.ua

Главу НБУ Пишного визнали найкращим керівником центробанку в Європі та світі

Нагороду присудило британське видання The Banker, яке відзначає посадовців, яким найкраще вдалося стимулювати зростання та стабілізувати економіку своїх країн

2 січня британське фінансове видання The Banker визнало главу Національного банку України Андрія Пишного, призначеного на посаду у жовтні 2022 року, «Центральним банкіром 2024 року». 

«Мало хто з очільників центральних банків має такий досвід роботи, як Андрій Пишний… з перших днів його робота була ускладнена реаліями війни: ракетними та безпілотними ударами по економічній та енергетичній інфраструктурі країни», – зазначає The Banker.

Читайте також: Пишний розказав, як за умов війни можна відновити в Україні ринкове кредитування бізнесу

«Це міжнародне визнання, яке я розглядаю насамперед як ще один доказ спроможності України та українського народу, нашої здатності гідно долати виклики повномасштабної війни. Я пишаюся тим, що разом із командою професіоналів Національного банку можу зробити важливий внесок у забезпечення стійкості країни в ці часи суворих викликів, підтримуючи макрофінансову стабільність навіть в умовах постійних ракетних обстрілів та атак безпілотників», – сказав Пишний у коментарі The Banker.

Видання називає наступні ключові успіхи за час роботи Пишного на посаді:

Читайте також: Андрій Пишний: «Ми в Національному банку оголосили війну невизначеності»

Серед важливих досягнень також відзначається програма Power Banking, яка дозволяє більш ніж 2375 банківським відділенням надавати основні фінансові послуги населенню навіть під час тривалих відключень електроенергії. 

Також відзначається те, що у 2023 році НБУ відмовився від монетарного фінансування бюджету («друку гривні») (на відміну від 400 млрд грн у 2022 році) – завдяки тісній співпраці з Міністерством фінансів й використання інструментів для внутрішніх запозичень.

«Найголовніше, що ми зберегли довіру українців до наших дій та національної валюти. Ці досягнення були б неможливими без підтримки та співпраці: війна активізувала як наші внутрішні зусилля, так і масштабну допомогу міжнародних партнерів, у тому числі у фінансовому секторі. Глобальна допомога та феноменальна антикрихкість українського народу допомогли нашій економіці та фінансовому сектору вистояти та продовжити роботу», – заявив Пишний, додавши, що війна затягується – ризики зберігаються та з'являються нові виклики. 

Читайте також: Андрій Пишний: «Емісія як турнікет, врятує вам життя сьогодні, але завдасть суттєвої шкоди, якщо від неї не відмовитися вчасно»

Нагадаємо, у грудні Пишний заявив, що у 2024 році Нацбанк планує ініціювати процес приєднання України до Єдиної зони платежів в євро (SEPA), що «дасть змогу нам зробити ще один крок в напрямі фінансової євроінтеграції».