Міністр юстиції Денис Малюська публічно закликав народних депутатів внести до Верховної Ради проект закону, що заблокує стягнення 350 млн доларів «Приватбанку» на користь офшорних компаній братів Суркісів. Фотокопію документа очільник Мін'юсту оприлюднив на своїй сторінці в Facebook ввечері у п'ятницю, 4 вересня.
Законопроєкт, запропонований Малюською, передбачає заборону стягнення коштів або звернення стягнення на майно боржника при виконанні судового рішення про забезпечення позову, крім накладання арешту.
За словами міністра, він наполягає на прийнятті цього закону з ініціативи депутатів, а не уряду, щоб заощадити час.
«Судові рішення є обов'язковими до виконання. Очікувати на розгляд апеляції/касації - довго... Шановні народні депутати, будь ласка, підпишіть, зареєструйте і підтримайте законопроєкт в якомога стисліші терміни. У нас рахунок йде навіть не на дні, а на години», - пояснив Малюська.
Він також зазначив, що відібрати 10 млрд гривень у державного «Приватбанку» означає «відібрати їх у медиків, педагогів і пенсіонерів», котрі отримують виплати з держбюджету.
Нагадаємо, 2 вересня Печерський суд задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до «Приватбанку» і зобов'язав держбанк виплатити їм 350 млн доларів (10 млрд гривень). У таку суму позивачі оцінили суму депозитів і відсотків за ними, які були оформлені до його націоналізації.
Позиція «Приватбанку» полягає в тому, що всі його зобов'язання перед компаніями Суркісів були виконані в ході конвертації їх коштів в акції банку.
У Нацбанку пообіцяли зробити все, щоб не допустити втрати коштів платників податків. Мін'юст і Кабмін заявили, що мають намір оскаржити рішення Печерського суду в апеляції.
У червні Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну і Приватбанку,скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.
Тим часом Приватбанк звернувся до правоохоронних органів за правовою оцінкою дій держвиконавця. Оскільки банк 5 травня отримав чотири нові постанови про примусове виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року про виплату на користь шести офшорних компаній братів Суркісів більше $ 250 млн.
Детальніше про судове свавілля у справі "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої "Юридична бісіклета Суркісів" на сайті ZN.UA.