Кабінет міністрів вирішив ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що призведе до скорочення її штату. Відповідну постанову №1118 від 16 листопада оприлюднено на офіційному урядовому порталі, повідомляє прес-служба відомства.
Цією ж постановою передбачено, що нові територіальні органи Держгеокадастра будуть створені як структурні підрозділи апарату зазначеної Служби.
Як пояснив голова Держгеокадастра Роман Лещенко, це рішення пов'язане з передачею значної частини земель місцевим громадам.
"Це рішення, паралельно з передачею земель громадам, є кроком до перетворення Держгеокадастра в орган, який буде надавати громадянам якісні сервісні послуги і працювати над наповненням кадастру", - повідомив Лещенко.
Він зазначив, що за попередніми оцінками, виконувати свої функції Держгеокадастр зможе зі штатом менше 4 тис. співробітників, а не 10 тисяч, як зараз.
При цьому передача земель в розпорядження ОТГ знімає значну частину навантаження, яка зараз через розпорядження землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
"Про співробітників і їх подальшу долю - ми будемо розглядати можливість максимального збереження профільних фахівців. У цьому нам доведеться конкурувати з територіальними громадами, які в зв'язку з передачею їм земель за межами населених пунктів, теж будуть шукати відповідних фахівців", - зазначив голова.
Лещенко додав, що нова структура Держгеокадастра найближчим часом буде опублікована на офіційному сайті.
Як повідомлялося, раніше Кабінет міністрів прийняв постанову №1113, яка запускає механізм передачі близько 2 млн гектарів земель сільськогосподарського призначення об'єднаним територіальним громадам.
Раніше повідомлялося про те, що з Нового року Держгеокадастр почне працювати як сервісний центр.
Держгеокадастр згідно з офіційними даними є розпорядником більш ніж 10,4 млн га державних земель сільськогосподарського призначення.