Суттєвих змін у податковій базі України у воєнний час, зокрема і весь фінансовий 2023 рік, не планується, але буде проведено індексацію податків та зборів, а на податковій реформі "10-10-10" поставлено крапку. Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Авторів реформи "10-10-10" Гетманцев назвав "маргінальнми псевдоекспертами."
"Я дуже задоволений тим, що ми нарешті "перехворіли" на черговий податковий вірус "10-10-10", цю мутацію вірусу "5-10". Так от, ця "пандемія", породжена маргінальними псевдоекспертами і зараженими ними деякими посадовими особами, нас залишила", - наголосив голова комітету.
Гетманцев заявив, що вважає податкові пільги злом. Хоча і не заперечує їх повністю, оскільки в деяких випадках вони можуть бути меншим злом, ніж їх відсутність.
Він також повідомив, що вже готується законопроект, який дозволить провести індексацію окремих податків та зборів.
"Індексація проводитиметься, і прив'язку абсолютних ставок, наприклад, до мінімальної заробітної плати, я повністю підтримую! Я вважаю, що це нормальна річ, і її потрібно робити або до мінімальної заробітної плати, або до індексу інфляції. Я гадаю, що ми це зробимо в одному з наступних законопроєктів. Це не принципова, а технічна річ, яка є необхідною", - пояснив Гетманцев.
Нагадаємо, буквально напередодні війни, наприкінці лютого 2022 року, чергові ідеї щодо податкової реформи анонсував і сам голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Планувалося, що законопроєкт ухвалять до липня 2022 року.
Згодом з'ясувалося. що над над концепцією цієї реформи працюють Офіс президента та Міністерство економіки.
Реформа передбачала зниження: до 10% податку додану вартість (який нині становить 20%), до 10% податку з доходів фізосіб (зараз 18%), до 10% прибуток підприємств (зараз 18%). Однак під час війни передбачається підвищити вдвічі ставку військового збору до 3%. Крім того, скасувати сплату ЄСВ (зараз 22% від фонду оплати праці працівника), але залишити для ФОП, які перебувають на системі єдиного податку.