Народний депутат від Партії регіонів і голова Федерації профспілок України Василь Хара 22 вересня заявив про те, що сьогодні тривають переговори Федерації профспілок з Кабміном та Міжнародним валютним фондом щодо необхідності зняття низки вимог МВФ, що ведуть до зниження рівня соціального захисту громадян України. Про це політик заявив сьогодні з трибуни парламенту.Хара заявив, що сьогодні ведуться спільні переговори ФПУ, Уряду та МВФ, щоб зняти вимоги, що стосуються підвищення пенсійного віку, підвищення ціни на газ для населення у квітні 2011 року і вимоги щодо заморожування зарплат бюджетникам.
«Є шанси вирішити ці питання позитивно», - констатує парламентарій.
За словами народного депутата, опозиція лицемірно вимагає накласти мораторій на підвищення ціни на газ для населення в умовах, коли діє договір з МВФ, підписаний Кабінетом Тимошенко.
«Адже саме Тимошенко підписала кабальний для країни договір на постачання газу. Саме Тимошенко на пару з Ющенком підписали меморандум з МВФ, де зобов'язалися підвищити ціни на газ для населення у 2,5 рази», - заявив Василь Хара.
При цьому він підкреслив, що 16,5 млрд. доларів були отримані колишнім українським керівництвом, але пішли невідомо куди.
«Нова влада виявилася заручником МВФ з вини саме бютівської команди. Новій владі довелося шукати шляхи, щоб максимально мінімізувати наслідки бездарної діяльності попередників», - констатує політик.
Нагадаємо, з 1 серпня 2010 НКРЕ збільшила на 50% відпускні ціни на природний газ для населення і ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення та гаряче водопостачання населення.
При цьому, відповідно до меморандуму Кабміну та МВФ, Україна має намір поступово підвищувати ціни на газ для населення і теплокомуненерго доти, поки внутрішні ціни на газ та ціни імпорту не досягнуть паритету.
У меморандумі йдеться також, що Україна має намір реформувати пенсійну систему з метою її фінансового оздоровлення, зокрема, збільшити потрібний для пенсії стаж і зрівняти терміни виходу на пенсію жінок і чоловіків.
Окрім того, документ припускає, що Україна до кінця 2010 року повністю ліквідує заборгованість із відшкодування податку на додану вартість.
Українська держава також зобов'язалася зберегти чисті міжнародні резерви за підсумками 2010 року на рівні не менше 16,3 мільярда доларів.
Пізніше президент Віктор Янукович заявив, що Україна не тільки виконує всі вимоги МВФ, а й перевиконує їх.За матеріалами сайту Партія Регіонів