UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греція відповіла Євросоюзу пропозицією щодо реструктуризації кредитів

Уряд Греції хоче продовжити надання фіндопомоги ЄС на два роки, паралельно з реструктуризацією кредиту.

Греція, що знаходиться в декількох годинах від дефолту, направила Євросоюзу зустрічні пропозиції щодо укладення угоди для порятунку країни від виходу з єврозони.

Як повідомляє Reuters з посиланням на повідомлення апарату грецького уряду, пропозиція Греції полягає в бажанні продовжити на два роки фіндопомогу від ЄС в рамках Європейського механізму стабільності (ESM), паралельно з проведенням реструктуризації зовнішньої заборгованості.

Уряд Греції сподівається на "життєздатне угоду", яка дозволить їй залишитися в рамках єврозони.

При цьому, міністр фінансів Греції Янніс Варуфакіс заявив, що уряд не виплатить частину боргу МВФ у 1,6 млрд євро у вівторок. Це фактично буде означати дефолт.

Також напередодні стало відомо, що президент Єврокомісії Жан-Клон Юнкер в останній момент закликав надати Греції гроші для запобігання дефолту. При цьому днем раніше Юнкер заявляв, що почуває себе "зрадженим" з боку греків.

"Егоїзм, тактичні ігри, популістські ігри мали місце. На карту поставлені європейський дух солідарності та відповідальності. Гра однієї демократії проти 18 інших – це відношення, не гідне великої грецької нації", - сказав дипломат.

Читайте також: Нафта дешевшає на побоюваннях інвесторів щодо Греції

C 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро . Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро.

Греція повинна розплатитися з МВФ за отриманим Афінами від Міжнародного валютного фонду позикою в 1,6 млрд євро до кінця червня. Якщо цього не станеться, то країна може бути змушена вийти з єврозони, і, можливо, з Євросоюзу.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.

Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму), у зв'язку з чим фінансова допомога буде надаватися, як і планувалося, тільки до 30 червня.

В самому уряді Греції вже погрожують Євросоюзу судом за можливе виключення з єврозони.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA "Грецька драма для Європи".