UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гонтарева хоче медаль за повернення рефінансування банків

Глава регулятора вважає успішною роботу нинішньої команди НБУ за повернення раніше виданих банкам коштів.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що її робота щодо повернення рефінансування заслуговує на медаль, про це вона заявила під час виступу у Верховній Раді в п'ятницю, 5 лютого.

Відповідаючи на питання депутатів про те, яка доля рефінансування НБУ, яке було надано вже збанкрутілим банкам, Гонтарева сказала:

"Наша банківська система була не те що хвора. Навіть зараз в нашій програмі з МВФ ще в лютому 2015 року ми спланували на чотири роки план рекапіталізації банківської системи. Зараз, навіть на 1 квітня цього року, можна мати адекватність банківського капіталу на рівні – нуль. Ну це можна зрозуміти? Але так сталося. Але ми вже вичистили всі ці "зомбі"-банки, які вимивали гроші".

"Як вони можуть бути надійними, коли їм дозволено мати адекватність капіталу нуль?", - додала вона, передає "Українська правда".

Читайте також: Держава не в змозі контролювати, куди Приватбанк діває багатомільярдний рефінанс

Голова НБУ вважає, що її команда заслужила вважатися успішною в питанні повернення виданого рефінансування.

"Останній раз, я пам'ятаю, я показувала слайд, що у НБУ це було 110 мільярдів гривень (повернутого рефинанса – ред.), а на кінець 2015 року – ще 99 мільярдів гривень повернули грошей. І я вам показувала, що це 2008-2014 роки, коли це рефінансування видавали. Я його вже повертала", - заявила глава НБУ.

"Тому ви мені можете тільки медаль дати за повернення (рефінансування – ред.)", - резюмувала вона.

zn
Повернення "рефінансу" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.

Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", якщо відволіктися від шквалу пристрастей та емоцій, яким супроводжується нинішнє розчищення банківського сектора, то в сухому залишку країна має дуже навіть сумний результат. А саме: понад 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не лише пішли на фактичну підтримку бізнесів їхніх власників, а й перетекли на валютний та інші ринки. І вилилися в остаточному підсумку в триразову девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію, яка зараз такою надтяжкою ціною виплачується економікою (через надзвичайну ціну банківських кредитів) і громадянами (з власних гаманців на ринках і в магазинах).