UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гончарук запевнив, що Україна не замерзне без російського газу

За словами прем'єра, Україна акумулювала достатню кількість енергоресурсів для проходження опалювального сезону.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що енергетичної кризи в Україні йього року не буде незалежно від результатів переговорів із російським "Газпромом" щодо транзиту газу з РФ до Євросоюз через українську газотранспортну систему. За словами глави уряду, Україна акумулювала достатню кількість енергоресурсів для проходження опалювального сезону.

"Україна забезпечена і газом і вугіллям, і всіма необхідними ресурсами, щоб спокійно пройти цю зиму. Взагалі про цю зиму мова не йде. Ми заздалегідь подбали про те, щоб Україні нічого в енергетичному плані не загрожувало найближчим часом", - заявив Гончарук в ефірі "ТСН" увечері в неділю, 8 грудня.

Говорячи про транзит, він заявив про бажання України укласти довгостроковий контракт на заміну чинному, термін дії якого закінчується 1 січня 2020 року.

"У нас тривають тристоронні переговори... Україна займає чітку позицію - нам потрібен довгостроковий контракт на 10 років із достатніми обсягами газу для того, щоб забезпечити енергетичну безпеку Європи", - пояснив прем'єр.

19 листопада "Газпром" відправив "Нафтогазу" пропозицію щодо укладення нового або продовження чинного договору, термін дії якого закінчується 1 січня 2020 року. Російська компанія запропонувала НАК відмовитися від 3 млрд доларів, виграних у Стокгольмському арбітражі, в обмін на річний контракт і 25% знижку на газ. До того ж у Кремлі висловлювалися винесення теми газового транзиту на майбутній "нормандський" саміт. У "Нафтогазі" і Міненергетики пропозиції "Газпрому" відкинули.

28 жовтня у Відні відбулися двосторонні переговори представників України і РФ, присвячені транзиту і постачань газу. У "Нафтогазі" запевнили, що зустріч була узгоджена з Європейською комісією.

На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.

19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Детальніше про результати зустрічі, переговорні позиція сторін і перспективи укладення контракту читайте в матеріалі Алли Котляр "Транзитний контракт: Чим договір відрізняється від домовленості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".