UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова МВФ порадила Deutsche Bank "переглянути" свою бізнес-модель – NYT

Лагард вважає, що німецькому банку краще уникнути суду в США.

Голова 3 Крістін Лагард, коментуючи тяжке фінансове становище Deutsche Bank, порадила найбільшому кредитору Німеччини якомога швидше домовитися з американськими регуляторами, які можуть накласти на нього великий штраф.

Про це повідомляє New York Times, нагадуючи, що європейські чиновники намагаються зміцнити довіру до банківської системи Європи, запевняючи, що в цілому вона працює добре. А в Берліні заговорили про те, що немає ніяких доказів причетності Deutsche Bank до відмивання грошей у Росії. Тож, можливо, найближчим часом фінустанова відчує певне полегшення.

Однак Лагард не намагалася пом'якшити свої слова щодо проблем німецького кредитора, в той час як МВФ вважає його фінансові проблеми більшою загрозою для фінансової системи, ніж труднощі будь-якого іншого міжнародного банку в еру надмірно низьких процентних ставок.

"Deutsche Bank, як і багатьом іншим банкам, треба переглянути свою бізнес-модель", - сказала Лагард.

"Йому варто переглянути свою довгострокову прибутковість, зважаючи на нижню межу процентних ставок у світі, яка може зберегтися на довше, ніж ми сподівалися. Банку потрібно вирішити, який розмір доходів він хоче отримати і як він хоче зміцнити весь свій баланс", - додала голова МВФ.

Deutsche Bank якраз почав ґрунтовний процес свого "капітального ремонту", який включає скорочення персоналу на близько 100 000 людей, модернізації інформаційних технологій і продажу непрофільних активів.

Лагард підтвердила, що знає про розпродаж активів, який влаштував Deutsche Bank. Але вона наголосила на тому, що банку гостро потрібна домовленість з Департаментом юстиції США, який погрожує оштрафувати його на 14 мільярдів доларів.

"Погана домовленість завжди краща, ніж хороший суд", - підкреслила Лагард, додавши, що Deutsche Bank не втому стані, щоб судитися.

Вона пояснила, що домовленість з американськими регуляторами внесе ясність у ситуацію і покаже, з яким тягарем банку доведеться мати справу і чи дозволять його валютні запаси впоратися з ним.

Нагадаємо, що акції Deutsche Bank опустилися до 10,72 євро за одну. Це більш ніж на третину менше, ніж було в розпал світової фінансової кризи.

Раніше видання The Economist писало, що Deutsche Bank не може собі дозволити сплату великого штрафу в США. В 2015 році він втратив 7,4 мільярди доларів. Виконавчий директор Джон Крайан призупинив виплату дивідендів і сказав власникам акцій не чекати прибутків в 2016 році. Після останнього обвалу ціни акцій банку, він вийшов на торги з чвертю бухгалтерської вартості всіх своїх активів. Цього тижня Американська федеральна корпорації страхування депозитів опублікувала дані, які свідчать, що з 10 великих банків у скруті над Deutsche Bank нависла найбільша загроза.