UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" вперше офіційно озвучив вартість "Турецького потоку"

"Турецький потік" виявився значно дорожче морської частини свого невдалого "попередника" South Stream.

Заступник начальника департаменту з управління проектами 3 Олексій Серебряков повідомив, що загальна вартість експортного газопроводу "Турецький потік" (при розрахунку з чотирьох ниток газопроводу) складе 11,4 млрд євро без ПДВ, при цьому вартість першої нитки - 4,3 млрд євро. А з урахуванням податків вартість "Турецького потоку" становить 13,6 млрд євро, передає "Коммерсантъ".

Проектування газопроводу ще не завершено, довжина морської частини повинна скласти близько 910 км, сухопутної частини по території Туреччини - 180 км. "Газпром" планує побудувати чотири нитки "Турецького потоку" потужністю по 15,75 млрд кубометрів газу на рік кожна, перша нитка буде призначена для потреб Туреччини, решта - для транзиту газу на територію Євросоюзу.

"Турецький потік" дорожче морської частини свого невдалого "попередника" South Stream на 51%.

Раніше "Газпром" переглянув конфігурацію газопровідної системи "Турецький потік" - вона може виявитися в два, а то і в чотири рази менше спочатку заявленого формату з чотирьох ниток на 63 млрд куб. м в рік. Тепер у "Газпромі" налаштовані будувати мінімум одну - максимум дві нитки чорноморської магістралі.

Спочатку будівництво "Турецького потоку" повинно було початися в кінці червня, говорив раніше Новак. Глава "Газпрому" Олексій Міллер також раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві Умита Ярдыма, "Турецький потік" почне працювати не раніше 2017 року. Орієнтовна вартість першої нитки "Турецького потоку" оцінюється 3,3 млрд євро.

В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати "Турецький потік".

За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.

Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля "Турецького потоку" знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність. При цьому нещодавно стало відомо, що самаТуреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік". Замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.