UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" офіційно запропонував "Нафтогазу" укласти новий транзитний контракт

Його умовою російський монополіст називає відмову України від претензій в міжнародних арбітражах.

Російський "Газпром" у понеділок, 18 листопада, направив НАК "Нафтогаз України" офіційну пропозицію про транзит газу в Європу через газотранспортну систему України, пише "Інтерфакс".

Монополіст пропонує українському регулятору продовжити діючий контракт або укласти новий строком на 1 рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік.

При цьому умовою продовження діючого контракту на транзит або укладення нового в "Газпромі" називають відмову України від претензій в міжнародних арбітражах і припинення всіх судових розглядів.

Серед умов також скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на "Газпром" штрафу за порушення економічної конкуренції і відкликання клопотання "Нафтогазу" про ініціювання Європейською комісією розслідування проти російської компанії.

Також "Газпром" чекає відповіді української сторони щодо готовності безпосередньо закуповувати російський газ з 2020 року.

Раніше голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що "Газпром", найімовірніше, не підпише новий контракт про транзит російського газу. Але Україна і європейські партнери готові до такого розвитку подій і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.

В Брюсселі 8 листопада відбулися технічні консультації по транзиту російського газу в Євросоюз через газотранспортну систему України.

На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.

19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.