UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фірташ продав росіянам титанове підприємство в Криму і зареєстрував цю угоду в Україні

У Фірташа кажуть про політичні обставини, які завадили нормальній роботі підприємства. Водночас схоже, що ці проблеми виникли не з боку окупаційної влади, і не зовсім політичні. 

ПрАТ "Ukrainian Chemical Products", раніше відоме як "Кримський титан" (великий виробник діоксиду титану, Армянськ, Крим), продало всі свої активи в Криму компанії "Російський титан" (РФ). Про це повідомляє DF Group.

"Угода закрита, відповідні зміни внесені органами державної реєстрації України до реєстрів", - йдеться в повідомленні.

Як роз'яснюють в DF Group, засновником та власником якої є Дмитро Фірташ, актив втратив свою економічну привабливість через політичні обставини.

"Не маючи контролю за цим активом з 2016 року, Група шукала можливість його продажу", - зазначається в повідомленні.

Умови угоди передбачають, що все рухоме та нерухоме майно колишнього заводу "Кримський титан" переходить у власність покупця - компанії "Російський титан".

Відомо, що в 2014 році українське ПрАТ "Кримський титан" було перереєстровано з Армянська на Київ, потім Group DF перейменувала його на Ukrainian Chemical Products. Ukrainian Chemical Products входить до титанового бізнесу Group DF.

Власником Ukrainian Chemical Products є Ostchem Germany GmbH (Гамбург, Німеччина), який входить до складу групи Group DF.

Читайте також: Всі підприємства титанової галузі перейшли під контроль Фірташа

У той же час, окрім низки екологічних скандалів, "Кримський титан" більше не мав особливих проблем з роботою в окупованому Криму.  Причому, ці проблеми виникали у підприємства не лише з боку окупаціної влади Криму, а й з боку України.

Були також проблеми з неповерненням кридитних коштів, які також важко віднести до політичних обставин.

Підприємство, яке в Україні було зареєстроване як  ПрАТ "Ukrainian Chemical Products", було  переєстроване за росіським законодавством як ТОВ "Титанові інвестиції".

Реєстрація в Україні дозволяла підприємству отримували  українську сировину, що ставало причиною не одного політичного скандалу, але без особих наслідків.  Детальніше про це можна прочитати в матеріалі Валентини Самар - "Хоч плюй в очі - їм Божа роса".

Реальні проблеми у "Кримського Титану" виникли лише наприкінці 2020 року, коли у справу нарешті втрутилося СБУ.  Ці проблеми стосувалися поставок української сировини, без яких підприємство працювати практично не могло.  

З цього листа стало відомо, що в справу втрутилось СБУ