UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експорт електроенергії з України злетів у шість разів

Збільшився також імпорт електроенергії.

Україна у січні поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року збільшила експорт електроенергії у 6,1 раза (на 264,6 млн кВт-год) – до 316,4 млн кВт-год. Про це свідчать дані НЕК "Укренерго", повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що постачання з "енергоострова Бурштинської ТЕС" у напрямку Угорщини, Словаччини та Румунії зросли у 4,3 раза (на 172,5 млн кВт-год) – до 224,4 млн кВт- год.

Постачання електроенергії до Польщі склало 92,1 млн кВт-год, тоді як у січні минулого року експорту до цієї країни не було.

Експорт української електроенергії до Молдови, Білорусі та РФ у січні 2021 та 2022 роках не здійснювався.

Крім того, Україна в січні 2022 року збільшила імпорт електроенергії в 1,9 раза (на 243,3 млн кВт-год) порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 511,6 млн кВт-год. Майже весь обсяг імпорту був із Білорусі – 511,4 млн кВт-год, який порівняно із січнем минулого року зріс у 2,8 раза.

У рамках технологічних перетікань, пов'язаних із паралельною роботою ОЕС України з енергосистемами суміжних країн, за минулий місяць із РФ імпортовано 4,4 млн кВт-год електроенергії.

Аварійне постачання через порушення роботи режиму енергосистеми у січні зі Словаччини склало 0,3 млн кВт-год, з Білорусі – 0,65 млн кВт-год.  

Читайте також: Трейдери Ахметова та Коломойського продовжують панування на електроринку - результати аукціонів Енергоатому

Повідомлялось, що трейдери Ахметова та Коломойського продовжують панування на електроринку. Про це свядчать результати аукціонів Енергоатому. 

НКРЕКП на своєму екстреному засіданні 4 лютого запровадила обмежувальні заходи, необхідні для подолання профіциту (надлишку) на ринку електроенергії та стабілізації цін.

Раніше експерти ZN.UA висловили припущення, чому в Україні обвалилися ціни на оптовому ринку електроенергії. На думку аналітиків ZN.UA, єдина причина – таким чином ринок відреагував на включення 15 енергоблоків АЕС.