UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: В АПК необхідно залишити преференції тільки тим, хто їх потребує

Про фінансову дисципліну і сумлінність у сплаті податків у галузі наразі неможливо говорити, оскільки за кошти платників податків створюються преференції окремого бізнесу.

В агропромисловому комплексі, зокрема, у разі функціонування закону "Про фіксований сільськогосподарський податок", необхідно залишити преференції тим, кому вони конче потрібні, а саме - сільськогосподарським виробникам.

Таку думку в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" висловив голова комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України, депутат Верховної Ради III-IV скликань Олег Юхновський.

"Використання давальницьких схем, які "благословляє" ФСП, призводить до руйнації цілих галузей. Саме "давалка" стала однією з причин стагнації у цукровій промисловості. Окрім того, ФСП дозволяє не оподатковувати податком на прибуток 25% доходу, отриманого від несільськогосподарської діяльності. Немає проблем! У розділі Податкового кодексу про оподаткування прибутку підприємств передбачте звільнення від сплати цього податку виробництво продукції, робіт, послуг, у тому числі і супутніх, які відносяться до сфери сільськогосподарської діяльності. А доход від несільськогосподарської оподатковуйте!", - зазначив він.

Експерт підкреслив, що про фінансову дисципліну і сумлінність у сплаті податків в галузі наразі неможливо говорити, оскільки за кошти платників податків створюються преференції окремого бізнесу.

"Звільнення від базових податків, можливість легалізувати "тіньовий" капітал і породили ці мегаструктури. За певну суму у саквояжі (що не підлягає оподаткуванню) купуєте так звану суборенду - 100–300 тис. га, отримуєте реальне підприємство, наймаєте менеджера, створюєте інвестиційний фонд, легальну частину коштів акумулюєте якщо не у власному банкові, то в довіреному. І дієте! З огляду на активність сировинних ринків пріоритет надаєте культурам, що мають попит за кордоном, - пшениці, ячменю, кукурудзі, ріпаку, сої. За рахунок коротких сівозмін гарантований прибуток у вашій кишені. А далі - капіталізація, дешеве зовнішнє кредитне запозичення, IPO…", - зазначив Юхновський.

За його словами, необхідно усунути всі адміністративні перешкоди, вирівняти податкове законодавство, позбавитися давальницьких схем, декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольство і архаїчного обмеження рівня рентабельності.

Докладніше читайте в матеріалі "Податкова "стрижка" для аграріїв" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".