UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт розповів, що потрібно для завершення земельної реформи в Україні

Площа земель територіальних громад повинна бути, принаймні, в 300 разів більше тієї, яка існує на цей момент.

Завершити земельну реформу в Україні можна в разі вирішення наступних питань: формування комунальної власності; забезпечення реалізації конституційних повноважень власників землі з організацією обліку земель; консолідація земель сільськогосподарського призначення; завершення формування правового поля, визначеного Земельним кодексом; відновлення органу управління земельною реформою; зміна спрямованості землеустрою та реконструкція земельного кадастру..

Про це в інтерв'ю DT.UA сказав Леонід Новаковський, академік НААН України, під чиїм керівництвом вийшло три редакції Земельного кодексу України.

На його думку, з метою наукового забезпечення розроблення заходів і широкого залучення громадськості для їх обговорення було би доцільним створити відповідний науковий проект, який включав би: Національну доповідь щодо завершення земельної реформи; проект Концепції відповідної державної програми та Державну програму завершення земельної реформи в Україні.

Читайте також: Земельна децентралізація: спростування міфів

"Децентралізація влади передбачає трансформацію і системи землекористування. Питання щодо визнання земель у межах територій громад комунальними землями (за винятком земель оборони, транспорту, енергетики тощо, які залишаються державними) можна вирішити лише після визначення територіальних громад села, селища, міста одиницями адміністративно-територіального поділу. Для цього потрібен час", - зазначив Новаковський.

Між тим, згідно з державною статистичною звітністю, яку веде Держгеокадастр, станом на 1 січня ц.р. площа земель комунальної власності становить лише 12,6 тис. га, а площа земель державної власності - 2,9 млн га.

"Тобто землі державної та комунальної власності практично досі не розмежовано, оскільки площа земель територіальних громад сіл, селищ, міст повинна бути принаймні в 300 разів більшою", - вважає експерт.

Детальніше про земельну реформу читайте в інтерв'ю Володимира Чопенка з Леонідом Новаковським Уповільнена хода земельної реформи у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".