UA / RU
Підтримати ZN.ua

Економічна залежність Німеччини від Китаю стає небезпечною – Мінфін ФРН

Це може стати серйозною проблемою, наприклад, якщо між США і Китаєм таки почнеться війна через Тайвань.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер стурбований тим, що економіка його країни стає занадто залежною від Китаю, і закликав до тісніших торговельних зв’язків з демократичними країнами, щоб протистояти цій залежності.

«Небезпечний розвиток подій: у 2022 році торговельний дефіцит Німеччини щодо Китаю збільшився більш ніж удвічі. Ми повинні вчитися на досвіді з Росією», - написав Лінднер у Twitter. 

Як зазначає агентство Bloomberg, торік торговельний дефіцит Німеччини щодо Китаю зріс до понад 84 мільярдів євро з приблизно 39 мільярдів євро у 2021 році. У 2022 році імпорт з Китаю зріс на третину порівняно з попереднім роком, тоді як німецькі компанії експортували до Китаю лише на 3% більше за той самий період. Експорт Німеччини до всіх інших країн зріс у середньому на 14%, згідно з даними Institut der deutschen Wirtschaft (IW).

Читайте також: США можуть запровадити санкції проти китайських компаній, пов'язаних зі шпигунськими аеростатами

«Цей розвиток є дуже проблематичним, – каже Юрген Маттес, який очолює глобальні та регіональні ринки в IW. – Наша імпортна залежність є геополітичним ризиком. Тому що німецька економіка буде вразливою для шантажу в разі збройного конфлікту через Тайвань».

Для китайського лідера Сі Цзіньпіна близькі стосунки з російським колегою Владіміром Путіним стають дедалі токсичнішими на тлі непередбачуваних та агресивних дій господаря Кремля. У Пекіні розуміють, що вирішити проблеми глобального характеру можна лише при взаємодії з Заходом. Але США та Європа навряд чи будуть готові заплющити очі на відносини Китаю з РФ і, очевидно, вимагатимуть від Пекіна зробити свій вибір, перш ніж самі погодяться простягнути йому руку. Детальніше про це читайте у статті Олексія Коваля "Хто Китаю ближче - чесний ворог чи брехливий друг?"