UA / RU
Підтримати ZN.ua

Два нових підприємства на базі "Укртрансгазу" створять тільки після закінчення спору з "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі

Створення АТ "Магістральні газопроводи України" та АТ "Підземні газосховища України" на базі "Укртрансгазу" залежить від дати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Нафтогазом" і "Газпромом".

Два нових підприємства - АТ "Магістральні газопроводи України" та АТ "Підземні газосховища України" - повинні повноцінно запрацювати (або хоча б бути створеними) замість "Укртрансгазу" після закінчення всіх розглядів у Стокгольмському арбітражі між "Нафтогазом" і "Газпромом".

Про це пише в своїй статті редактор відділу економічної безпеки DT.UA Алла Єрьоменко.

"Чому після остаточних рішень Стокгольмського арбітражу? Тому що якщо зробити це раніше (що саме по собі непросто), це дасть тому ж "Газпрому" зайвий аргумент. Адже до 2019 р. діють так звані транзитний і закупівельний контракт між цими підприємствами. І в ньому фактичним оператором ГТС і ПСГ значиться "Укртрансгаз" - компанія, що входить в структуру НАК "Нафтогаз України". Якщо структура фактично ліквідується, то виникає маса нюансів. Вони можуть бути і після арбітражу, але це вже не буде мати такого значення", - пише Єрьоменко.

Читайте також: Польща має намір відмовитися від довгострокових контрактів з "Газпромом"

Як йдеться в статті, до 1 березня 2017 р. Міненерговугілля повинне подати в Кабмін проект створення АТ "Підземні газосховища України" (ПГУ). А вже до 1 липня 2017 р. створити структуру такого управління.

"І разом з МЕРТ до тієї ж дати "провести комплексний аналіз ПСГ і визначити найбільш ефективну модель їх використання та подати її на погодження до секретаріату Енергетичного Співтовариства". Хоча важко уявити, як це буде робити міністерство, яке давно відсторонене від цього профільного підприємства", - йдеться в статті.

"До 1 серпня (2017 р.) план ефективного використання сховищ газу, погоджений з Енергетичним Співтовариством і затверджений ним, повинен бути у Кабміні. Як і план передачі ПСГ нової компанії. І тут те ж застереження, що і у випадку з новим оператором ГТС, тільки коротший термін – протягом 30 днів після набрання чинності остаточних рішень Стокгольмського арбітражу", - пише Єрьоменко.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" 31 березня направив свої пропозиції до порядку дій щодо повного відділення функції оператора ГТС від держхолдингу відповідно до вимог Третього енергетичного пакета ЄС.

Докладніше читайте у статті Алли Єрьоменко "Це не реструктуризація "Нафтогазу", а ліквідація "Укртрансгазу" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".