UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДТЕК Ахметова перешкоджав розвитку вугільної видобутку на заході України

Після приватизації "Західенерго" в Західний регіон країни щорічно з Донбасу привозили 4-5 млн тонн вугілля.

Створені схеми поставок вугілля з Донбасу є причиною занепаду Львівсько-Волинського басейну, за рахунок якого можливо майже повністю забезпечити потреби ТЕС Західного регіону, пише Оксана Загакайло у статті для DT.UA.

"Навіть якби не сталося війни, задіяна з 2011 р. схема поставок вугілля з Донбасу спричинила б занепад Львівсько-Волинського вугільного басейну після приватизації "Західенерго" компанією ДТЕК. Лише віднедавна все видобуте з шахт цього басейну вугілля почали відвантажувати на найближчі Бурштинську та Добротвірську теплові електростанції", - зазначає автор.

Під час проектування басейну передбачалася його взаємодія із зазначеними ТЕС, розташованими у Львівській та Івано-Франківській областях, які в той час входили до складу ВАТ "Західенерго". Однак з 2011 року видобуток вугілля у Львівсько-Волинському басейні різко скоротилася і в останні роки становив лише 2% від всеукраїнської.

"У 2011 р. "Західенерго" в результаті приватизації перейшло у склад компанії ДТЕК, що належить Рінату Ахметову, як і більшість приватизованих шахт у Донецькій і Луганській областях. Але чомусь видобуток вугілля шахтами Львівсько-Волинського басейну не зацікавив ДТЕК. Навпаки, з часу приватизації "Західенерго" навіть до Західного регіону України з Донбасу щорічно завозили 4–5 млн т вугілля. Хоча витрати на транспортні перевезення при цьому становили 400–500 млн грн щороку", - підкреслює Загакайло.

Детальніше про перспективи збільшення видобутку вугілля у Львівсько-Волинському басейні читайте в статті Оксани Загакайло "Вугілля України: не Донбасом єдиним" для DT.UA.