UA / RU
Підтримати ZN.ua

Доходи від транзиту газу перевищили витрати на його імпорт – Коболєв

За словами глави "Нафтогазу", РФ зацікавлена в повній залежності України.

Доходи України від транзиту газу в 2018 році перевищили витрати на його імпорт на $ 500 млн. Про це повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на своїй сторінці в Facebook.

"Коли росіяни говорять про відновлення "балансу інтересів", або "нульовий сценарій" - корисно тримати перед очима цю ілюстрацію. Насправді росіян цікавить повернення в минуле, коли Україна перебувала в повній фінансової та політичної залежності", - написав він.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ в Євросоюз через ГТС України.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідає європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, ближче до кінця переговорів Україна отримала пропозицію про умови та обсяги транзиту, яке слід в найближчі два місяці обговорити з Кабміном.

У минулому році "Газпром" зірвав переговори щодо транзиту, які були заплановані на вересень.

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявляв, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоду економіці країни в розмірі приблизно 3,5 мільярда доларів, що дорівнює майже 3% ВВП держави. Також Коболєв називав неприйнятними пропозиції "Газпрому" про транзит після 2019 року.

Нагадаємо, що 5 березня минулого року "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів в суді.

У зв'язку з цим Україна направила позов проти Росії у Всесвітню торговельну організацію, а в червні "Нафтогаз" подав у Стокгольмський арбітраж позов з вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом з "Газпромом". До кінця року сума позовних вимог склала 12 млрд доларів.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і переговорних позиціях сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".