UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Дочки" "Ростеха" висунули зустрічний позов у справі по турбінах Siemens - ЗМІ

В умовах раніше укладеного контракту російська сторона тільки тепер побачила "загрозу суверенітету" країни.

Російські компанії ВАТ "ВО "Технопромекспорт" і ТОВ "ВО "Технопромекспорт", що входять у структуру державної корпорації "Ростех" і займалися доставкою в анексований Крим німецьких газових турбін, подали проти концерну Siemens і спільного підприємства "Сіменс технології газових турбін" зустрічний позов, повідомляє "РБК" із посиланням на знайомі з ситуацією джерела.

Як повідомляють журналісти, позовну заяву було подано до суду в понеділок, 16 жовтня. У ньому "дочки" "Ростеха" звинуватили концерн у нібито "загрозі суверенітету Росії".

Згідно з контрактом, куплене німецьке обладнання повинно використовуватися лише на будмайданчику, де розташований зазначений у договорі об'єкт (Таманська ТЕС). І якщо покупець ("Технопромекспорт") хоче використовувати його на якому-небудь іншому об'єкті, він може зробити це тільки з дозволу постачальника. Незважаючи на умови контракту, газові турбіни все ж були доставлені в окупований Крим.

Російські компанії наполягають на тому, що такими умовами контракту німецький концерн нібито намагався домогтися від Росії гарантій дотримання санкцій ЄС і США, чим сприичнив "загрозу суверенітету" країни. Крім того, на думку російської сторони, умови контракту на поставку турбін Siemens порушують принцип вільного переміщення товарів у рамках єдиного економічного простору Росії та інтереси жителів анексованого півострова.

У зв'язку з цим російські компанії просять суд визнати нікчемними три пункти контракту з німецьким концерном Siemens.

При цьому концерн Siemens і підприємство "Сіменс технології газових турбін" із цим позовом не згодні і мають намір заявити клопотання про його повернення позивачу.

Раніше повідомлялося про те, що Рада ЄС поповнила санкційний список РФ через скандал з турбінами Siemens.

Також повідомлялося про те, що Siemens наполягатиме на кримінальному переслідуванні осіб, причетних до переміщення вироблених компанією турбін в анексований Крим.

Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив про те, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Це обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС в окупованому Криму.

Детальніше про механізм постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша" у тижневику Дзеркало тижня. Україна".