Державна фіскальна служба розпочала досудове розслідування за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта", повідомила на своїй сторінці у Facebook народний депутат, член фракції "Об'єднання "Самопоміч" Вікторія Войціцька.
Войціцька опублікувала копію відповіді ДФС на її запит.
"ДФС повідомила про внесення відомостей до ЄРДР та початок досудового розслідування за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ПАТ "Укрнафта" за ч. 3 ст. 212 КК України. Майже вчасно відреагували: в понеділок було заплановано судове засідання з розгляду скарги про бездіяльність слідчого ДФС. Попереду - контроль за процесом і результатами розслідування", - пише Войціцька.
Нагадаємо, в п'ятницю прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що ДФС заарештувала активи компанії "Укрнафти" на суму податкової заборгованості, яка, за словами прем'єра, становить близько 9 млрд гривень.
Раніше ZN.UA повідомляло, що борг "Укрнафти" перед державою становить 11,3 млрд грн. Народні депутати обурені, чому однією з найбільших та ще й напівдержавної компанії дозволяють не платити ренту 15 місяців. За інформацією ZN.UA, ДФС проводить досудове розслідування в рамках двох кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати податків посадовими особами "Укрнафти" у 2013 і 2014 роках. Однак у громадськості до цих пір немає жодної інформації про результати розслідування та про притягнутих до відповідальності. Компанія продовжує злісно ухилятися від сплати податків у держбюджет вже 15 місяців поспіль.
Раніше ZN.UA повідомляло про те, що Коломойський погрозами намагається домогтися скасування продажу сировини "Укрнафти" на аукціонах.
"Коломойський вже розігрує цю карту. Перед подачею Роллінсом пропозицій в уряд два аукціони були зірвані. Крім того, за даними джерел в "Нафтогазі", олігарх перейшов до відритих пороз відмовитися від покупки сировини "Укрнафти" у разі звільнення з компанії Володимира Пустоварова - виконавчого директора, який особисто відповідальний за виведення коштів з "Укрнафти" на "приватівські" структури і виникнення боргів перед бюджетом.
Однак ці погрози відмовитися від української нафти і перейти на постачання Кременчуцького НПЗ морем - не більше ніж блеф. Поява хоча б одного реального покупця в особі того ж "Нафтогазу" або "Укртранснафти" відразу зруйнує цей міф. Не кажучи вже про те, що держава може забезпечити переробку цієї нафти на одному з європейських НПЗ за схемою толінгу", - писав раніше Куюн.
Сьогодні ж, за даними, якими володіє ZN.UA, в "Нафтогазі" і "Укртранснафті" розглядають варіанти викупу української нафти у випадку саботажу з боку "Привату" і тим більше готові гарантувати прокачування цієї нафти на експорт для будь-яких можливих покупців.
Більше про схеми Коломойського в нафтовому бізнесі читайте в статті Сергія Куюна "Дівоча пам'ять мільярдера" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".