UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держава продасть по 20% акцій "Ощадбанку" та "Укрексімбанку"

Розроблена урядом стратегія передбачає виключення політичного впливу на управління держбанками.

Уряд розробив стратегію реформування державного банківського сектора. Вона передбачає визнання "Ощадбанку" та "Укрексімбанку" системоутворюючими, а також продаж не менше 20% їх акцій в найближчі півтора року.

Стратегія передбачає поділ всіх банків, якими володіє держава, на дві групи - системоутворюючих та несистемоутворюючих.

До першої групи будуть віднесені два найбільших - "Ощадбанк" та "Укрексімбанк", до другої – рекапіталізовані "Укргазбанк" і "Родовід", а також УБРР та інші, розповіла міністр фінансів Наталія Яресько на засіданні уряду в четвер, 11 лютого.

За словами Яресько, до середини 2018 року держава планує продати не менше 20% акцій "Ощадбанку" та "Укрексімбанку". Щодо інших банків – держава вийде з їх капіталу або через приватизацію, або через ліквідацію.

Для "Ощадбанку" і "Укрексімбанку", які, в перспективі, залишаться в держвласності, виділені цільові сегменти клієнтів: перший займеться роздробом, другий – фінансування експортно-імпортних операцій.

Стратегія також передбачає, що в наглядові ради держбанків будуть призначені незалежні представники з приватного фінсектора, в банках будуть ринкові механізми оплати праці, також будуть визначені чіткі правила взаємодії між урядом і банками на основі договорів.

"Мета стратегії - забезпечити ізольовану від політичного впливу систему управління діяльністю державних банків через наглядові ради, які складаються з незалежних директорів", - наголосила вона, зазначивши, що управління держчасткою в капіталі банків буде відокремлене від корпоративного управління.

Яресько також повідомила, що пріоритетом в якості акціонерів системоутворюючих банків розглядається залучення міжнародних фінансових установ - Міжнародну фінансову корпорацію і Європейський банк реконструкції і розвитку.

"Це буде сприяти поліпшенню управління ними та їх фінансової ефективності", - зазначила міністр.

Як писало DT.UA, в 2014-2015 роках Україна зіткнулася з важкою банківською кризою, яка завдало нищівного удару по довірі до банківської системи і її регулятора. За класифікацією МВФ, поточний банківський криза в Україні є системним і має ознаки потрійної фінансової кризи - одночасно банківської, валютної та боргової.