UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціпрас чекає, що після звіту МВФ Греції спишуть 30% боргу

Ціпрас записав чергове звернення до народу.

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас у своєму другому за тиждень зверненні до народу в черговий раз закликав греків сказати кредиторам "ні" на референдумі.

Він також заявив, що останній звіт МВФ від 2 липня нібито виправдав позицію грецького уряду на переговорах, так як в ньому визнається необхідність реструктуризації боргу незалежно від результатів референдуму.

"МВФ опублікував доповідь по економіці Греції, яка є чудовим доказом (виправданням) для грецького уряду, оскільки вона підтверджує очевидне - що грецький борг не є життєздатним", - заявив Ціпрас.

Він нагадав, що згідно зі звітом МВФ, для обслуговування боргу необхідно його 30%-ве списання, а також надання не менше 50 млрд євро до 2015 до 2018 року. Про це Ціпрас і попросив у своїй промові.

Пізніше він оформив свої пропозиції до МВФ у Twitter - списати 30% боргу і відстрочити його погашення на 20 років.

Per the IMF, the only way #Greece's debt can be sustainable is with a 30% haircut & a 20 year grace period. #Greferendum #dimopsifisma #OXI

- Alexis Tsipras (@tsipras_eu) 3 липня 2015


Ціпрас заявив, що Європа швидше піде на компроміс, ніж допустить вихід Греції з єврозони, передає Reuters. У той же час, європейські лідери напередодні і після дефолту неодноразово заявляли, що сказавши "ні" умовам кредиторів на референдумі 5 липня, Греція фактично відмовиться від конструктивних переговорів і може бути виключена з єврозони.

Раніше в п'ятницю Європейський фонд фінансової стабільності офіційно оголосив Греції банкрутом.

У той же час, в Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам. У ЄС залишилися критичні до пропозицій Греції навіть після поступок Ціпраса.

Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.

Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).

В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них. Напередодні референдуму переваги греків, згідно з даними різних соцопитувань, змінюються протягом дня.

Примітно, що Ціпрас заявив, що не стане "приниженим" прем'єром у випадку, якщо греки схвалять угоду з кредиторами на референдумі, і натякнув, що піде у відставку.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA"Грецька драма для Європи".