Більшість членів комітету з монетарної політики Нацбанку (НБУ) очікують підвищення облікової ставки в 2021 році до рівня 6,5% -7,5%, оскільки прогнозується зростання інфляційного тиску. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.
У той же час кілька учасників дискусії прогнозують зниження облікової ставки на 0,5-1 п.п. в зв'язку з ослабленням інфляційного тиску через стримування пандемією стійкого відновлення ділової активності.
Відзначається, що траєкторія облікової ставки також буде відчутно залежати від реальних обсягів фіскальних стимулів у 2021 році.
Нагадаємо, що в грудні правління Нацбанку прийняло рішення не змінювати облікову ставку, тобто залишити її на рівні 6% річних.
Зниження облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей). Тобто кредити для споживачів (юр - і фізосіб) будуть дешевші, плюс, ціни будуть рости помірно.
Нагадаємо, що 22 жовтня правління Нацбанку прийняло рішення не змінювати облікову ставку, тобто залишити її на рівні 6% річних.
У вересні Нацбанк залишив облікову ставку на колишньому рівні - 6%. При цьому банкіри ще в липні чекали, що правління НБУ може знизити облікову ставку на 1 процентний пункт - до 5% річних, з огляду на невелике прискорення інфляції в червні і за підсумками травня.
З 12 червня Нацбанк знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Зазначалося, що це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України.
Раніше Нацбанк вирішив з 24 квітня знизити облікову ставку з 10% до 8% річних. До цього правління Нацбанку прийняло рішення з 13 березня знизити облікову ставку з 11% до 10% річних.