UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чернівці почали заробляти на сортуванні сміття: скільки коштують 12 тонн відсортованих відходів?

За короткий час найняті 19 працівників відсортували майже 12 тисяч кілограмів сміття.

Чернівці вперше почали заробляти гроші на сортуванні сміття. Про це повідомив заступник Чернівецького міського голови Ігор Крохмаль.

На сортування іде сміття Чорнівського полігону. Було створено 19 робочих місць з сортування ПЕТ та скляних пляшок.

"За короткий час працівники вже відсортували майже 12 тисяч кілограмів сировини, яку реалізували на суму 118 тисяч гривень", - повідомляє заступник Чернівецького міського голови.

Читайте також: Чоловіки рідше сортують сміття, щоб не видатися геями — дослідження

Дозвіл МКП "Чернівціспецкомунтранс" сортувати та переробляти тверді побутові відходи виконком Чернівецької міської ради надав 25 серпня.

Раніше на Чорнівському сміттєзвалищі працювали компанії, які не мали на це дозволів.

"Роками все те, що мало вартість, збирали та реалізовували кампанії, які не мали на це дозволу. Більше того, в бюджет не потрапляло жодної копійки. За нашими заявами було порушено цілу низку кримінальних проваджень, які наразі розслідуються. Наразі ми перейшли до дієвих кроків з легалізації тіньового бізнесу і вкотре доказуємо, що на смітті треба і можна заробляти", - зазначив чиновник.

Наступним кроком, за його словами, буде встановлення контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів.

Читайте також: Чоловіки рідше сортують сміття, щоб не видатися геями — дослідження

Нагадаємо, Київська обласна рада має намір збудувати шість заводів з переробки сміття на території Бородянки, Баришівки, Фастова, Сквири, Миронівки та села Ясногородка Макарівського району. Це випливає з додатку до рішення "Про затвердження Схеми планування території Київської області", оприлюдненого на сайті Київської обласної ради.

Україна взяла на себе зобов'язання імплементувати Директиву 2008/98/ЄС Європейського парламенту і Ради Європи від 19 листопада 2008 р. про відходи. Саме на постулатах цього документа Україна має вибудувати профільне українське законодавство, оскільки вони вже перевірені часом і реальним та результативним застосуванням у країнах ЄС. Читайте про це в статті автора ZN.UA Тетяни Тевкун  "Плата за сміття".

Первинне, домашнє, сортування і обробка сміття - річ доволі клопітна. Про це йдеться в матеріалі ZN.UA "Про сортування і виховання, або На смітник — за всіма правилами".