UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через війну в Україні пришвидшився вихід на пенсію: замість 60 років ідуть у 54

Чи означатиме це підвищення пенсійного віку для інших українців, депутати не кажуть.

Незважаючи на те, що пенсійний вік в Україні, як і раніше, становить 60 років, середній вік виходу на пенсію під час війни став значно молодшим, оскільки через війну багато українців отримали право на достроковий вихід на пенсію. Про це йшлося під час засідання парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Так, у зв'язку з війною в країні з'явилося чимало пільговиків, які мають право на достроковий вихід на пенсію. Серед них – учасники бойових дій та інваліди війни, а також люди, які мають право на пенсію по втраті годувальника. Таким чином, зараз середній вік виходу на пенсію в Україні становить 53,8 року.

Читайте також: Ситуація погіршується: експерти розповіли, які проблеми можуть чекати пенсіонерів у майбутньому

Через те, що тепер багато українців виходять на пенсію достроково, чисельність пенсіонерів в Україні зростає понаднормово.

Як наголошувалося під час засідання комітету, вже зараз навантаження на солідарну пенсійну систему досягло критичної межі, за якою може початися криза невиплат пенсії. Через це в країні треба терміново впроваджувати накопичувальну пенсію, переконані члени парламентського комітету. Але й цього не буде досить, аби збалансувати навантаження Пенсійного фонду. Отже, пенсійне законодавство вимагає негайного перегляду.

Читайте також: Накопичувальна пенсійна система: ще не встигли ухвалити, а вже хочуть збільшити відрахування із зарплати втричі

Чи означатиме це підвищення пенсійного віку в Україні, депутати не озвучили.

Авантюра під назвою «обов’язкова накопичувальна система» концептуально є фінансовою пірамідою завдовжки в 40 років, бо коли на пенсію вийдуть її перші учасники, накопичувальна система стане солідарною в початковому значенні цього терміна: кошти, які вкладаються застрахованими, одразу віддаватимуть пенсіонерам. Та й зберігати постійний рівень акумуляції заощаджень протягом мінімум 40 років за глобальних криз кожні 20 років майже неможливо. Читайте про це в матеріалі Юрія Ганущака"Пенсійна система хвора, але накопичувальний рівень — не ліки".