UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через торговельну війну з Росією Roshen доводиться звільняти працівників

Припинення постачань української продукції Roshen на російський ринок знизило частку продажів.

На підприємствах української кондитерської корпорації Roshen відбуваються звільнення працівників. Цю інформацію підтвердили у прес-службі корпорації. У компанії заявили, що "деякі звільнення працівників" дійсно проходять на фабриках компанії.

"Це відбувається через зміни планів виробництва, які залежать від того, яка у нас частка продажів. Оскільки наша продукція до Росії поки не постачається, плани виробництва коригують", - пояснила прес-секретар компанії.

Раніше повідомлялося про те, що у Вінницькій області через проблеми з експортом продукції Roshen під скорочення підпало близько 400 працівників. "Потужності фабрики працювали в основному на російський ринок. Щоб переналаштувати на випуск нових видів продукції, нам потрібен час. На період реорганізації, виходячи з реальних можливостей підприємства, змушені скорочувати людей. Намагаємося, щоб скорочення торкнулося якомога меншого числа працівників, але таких може бути близько 400 осіб", - повідомив Білик.

Нагадаємо, до складу корпорації Roshen входять чотири українські фабрики - Київська, два виробничих майданчики у Вінниці, Маріупольська і Кременчуцька. На Вінницькій кондитерській фабриці до виникнення проблем з експортом продукції працювало близько 2000 осіб.

Як писало раніше ZN.UA, близько 60% всієї виробленої в Україні продукції Roshen експортує за кордон, при цьому тільки до Росії - 40% постачань І в разі втрати російського ринку компанія може звільнити 8 з 21 тис. працівників.

Нагадаємо, 27 жовтня колишній глава Росспоживнагляду заявляв, що продукція виготовляється на основі застарілих нормативів і не відповідає санітарним вимогам Росії за показниками допустимого рівня дріжджів і цвілі.

Відзначимо, що раніше український уряд висловив обурення присутністю у складі інспекції Росспоживнагляду з перевірки фабрик Roshen представників російських кондитерських компаній. "Я не розумію, чому в цій групі з'явилися конкуренти - представники шоколадних компаній Росії. Це що - це інспектування чи виробниче шпигунство?" - обурився міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Присяжнюк зазначив, що поки не знає, які саме російські кондитерські виробники увійшли до складу інспекції, і буде уточнювати це питання.

Як повідомлялося, у липні Росспоживнагляд заборонив постачання до країни шоколаду і цукерок, вироблених на чотирьох українських фабриках Roshen, через претензії до якості продукції. В середині серпня на переговорах у Москві глава російського відомства Геннадій Онищенко домовився з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюкомпро механізм повернення кондитерської продукції Roshen на ринок Росії. Зокрема, передбачалася інспекція чотирьох українських підприємств фахівцями Росспоживнагляду. Після інспекції відомство могло допустити українську продукцію на ринок, але з контролем кожної партії.

Окрім того, було досягнуто домовленості про те, що в Україні за безпеку продукції, яку призначено для РФ, будуть відповідати спеціально акредитовані лабораторії.

У вересні Росспоживнагляд запропонував Україні провести документальну перевірку та інспекцію продукції Roshen.

Варто відзначити, що позапланові перевірки продукції корпорації Roshen провели відповідні органи Білорусі, Вірменії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Киргизстану і Молдови, проте не виявили порушень. !zn

Читайте також:

Онищенко розповів про гнітюче враження від продукції Roshen

Українські кондитери звинуватили Росспоживнагляд в порушенні міжнародного законодавства

Україна запідозрила Росспоживнагляд у виробничому шпигунстві