UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарія має намір продовжити будівництво "Південного потоку"

Брюссель запропонував Софії призупинити роботи на болгарській ділянці трубопроводу "Південний потік" через підозру, що підряди на будівництво надавали з порушенням законодавства ЄС.

Незважаючи на загрозу санкцій з Брюсселя, Болгарія має намір повністю виконати свої зобов'язання з будівництва спільно з Росією газопроводу "Південний потік". Заступник голови правлячої Болгарської соціалістичної партії Дімітар Дабов закликав "показати характер і прийняти остаточне рішення щодо будівництва "Південного потоку".

Брюссель у вівторок запропонував Софії призупинити роботи на болгарській ділянці трубопроводу. Офіційна причина - у підозрі, що підряди на будівництво надавали в порушення законодавства ЄС.

"Я не вірю, що справа може дійти до санкцій проти Болгарії", - заявив міністр економіки і енергетики Драгомір Стойнєв.

За його словами, Болгарія "має право на пояснення своєї позиції і повноправний діалог із Брюсселем". Стойнєв має намір пояснити проблему єврочиновникам.

Нагадаємо, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу 27 травня заявив, що ЄК вважає низку угод, укладених Болгарією для будівництва газопроводу "Південний потік", такими, що суперечать правилам внутрішнього ринку ЄС.

"Я заявив членам Європейської ради, що деякі угоди щодо "Південного потоку", які вже укладено або за якими ведуть переговори, суперечать правилам Європейського союзу. Ми, звичайно, вживатимемо заходів у цьому плані. Я інформував прем'єр-міністра Болгарії про наміри Єврокомісії з цього питання. Необхідно, щоб правил нашого внутрішнього ринку дотримувалися", - сказав Баррозу.

За його словами, у разі недотримання європейських правил "під загрозу ставлять енергетичну безпеку Болгарії і Євросоюзу".

Пізніше єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер заявив, що проект газопроводу "Південний потік" не просунеться, поки Росія не змінить свого курсу щодо політичної кризи в Україні.

"Ми відновимо переговори у разі, коли російський партнер знову буде дотримуватись норм міжнародного права і буде готовим до конструктивної співпраці на основі нашого енергетичного законодавства", - зазначив Оттінгер.

За його словами, "у ситуації майже громадянської війни на сході України і при тому, що Москва не визнає уряд Києва, ми, напевно, ні до чого не прийдемо у наших переговорах".

У травні Оттінгер заявив, що газовий сектор не потрапить до списку можливих санкцій проти РФ. За його словами, незважаючи на кризу, ЄС буде продовжувати газове партнерство з Росією. !zn

Читайте також:

Євросоюз не проти купувати газ на кордоні України з Росією

Будівництво газопроводу "Південний потік" має бути припинено, - резолюція Європарламенту

Європа має намір до 2020 року скоротити закупівлі російського газу на чверть