UA / RU
Підтримати ZN.ua

Безготівкові розрахунки в Росії вперше обігнали операції зі зняття готівки в банкоматах

На безготівкові операції в Росії в 2012 році принало 52% всіх транзакцій, а частка зняття готівки зменшилася до 48%.

Частка безготівкових операцій у загальному обсязі транзакцій по банківських картах вперше в історії російської фінансової системи перевищила частку операцій зі зняття готівки.

Про це повідомив представник Центробанку РФ Роман Прохоров.

За підрахунками ЦБ, на безготівкові операції в 2012 році припало 52% всіх транзакцій, а частка зняття готівки зменшилася до 48%. Чиновник пояснив такі цифри тим, що банки, будучи зацікавленими в стимулюванні безготівкових розрахунків, пропонують клієнтам різні програми лояльності. Крім того, платіжні картки поступово приймають у все більшій кількості місць.

Зазначимо, що зниження частки готівкових платежів домагаються не тільки комерційні банки, але і російський уряд. Так, у лютому стало відомо, що Мінфін РФ запропонував з 2014 року ввести заборону на оплату готівкою покупок дорожче 600 тис. руб., а з 2015-го - дорожче 300 тис. Відомство виступає також за виплату всіх зарплат у Росії безналом.

В Україні уряд і Національний банк також домагаються введення обмежень на розрахунки готівкою. Так НБУ на початку березня опублікував проект постанови, яким запропонував обмежити суму 150 тис. гривень.

Росія, як і Україна, за часткою безготівкових платежів істотно відстають від розвинених країн. Втім, у РФ цей розрив поступово скорочується: якщо до 1 січня 2013 року було випущено 240 млн карт, з яких 75% активні, то роком раніше активними були тільки 65% карт.

В Україні ж, за даними НБУ, на кінець першого півріччя 2012 року було випущено 67,2 млн банківських карт, при цьому активними з них були лише трохи більше половини. !zn

Читайте також:

НБУ опублікував проект постанови про обмеження розрахунків готівкою

Українці стали активніше розраховуватися пластиковими картками

Економіку України від падіння вберегли безготівкові платежі

Вже через кілька років в інтернет може перейти половина банківських клієнтів