UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аварійні відключення електроенергії: чи призведе масове використання генераторів до паливної кризи

Наразі оцінити обсяги споживання пального генераторами складно.

На фоні постійних ударів росіян по українській цивільній енергетичній інфраструктурі по всій країні введено планові та аварійні відключення електроенергії. В таких умовах українці почали використовувати автономні джерела енергії. Все частіше державні установи, приватні компанії та звичайні домогосподарства починають використовувати різного роду генератори.

В результаті у багатьох українців виникає резонне питання: Чи не виникне паливна криза через зростаюче використання генераторів? Чи вистачить для них палива?

На ці питання ZN-UA  дав відповів паливний експерт Сергій Куюн.

На його думку, проблем із постачанням нафтопродуктів через збільшення споживання за рахунок активного використання генераторів очікувати не варто.

«З листопада по березень на паливному ринку триває так званий мертвий сезон, коли споживання пального усіх марок мінімальне», - наголосив експерт.

В той же час Куюн зазначає, що оцінити обсяги споживання пального генераторами складно, але навряд чи воно може бути співставним з промисловим сезонним споживанням у літні місяці. 

За словами експерта, головною запорукою стабільного та достатнього постачання пального є нова система нафтопродуктозабезпечення, яка була побудована внаслідок руйнування ворогом довоєнної системи постачання пального.

Читайте також: Як Україні назавжди вирішити проблему з бензином

«Наразі весь обсяг імпорту пального надходить через західний кордон. Крім того, принципово новою є транспортна структура постачань, зокрема до 40% імпортується автомобільним транспортом, хоча «автомобільного» імпорту майже не було. У поточних умовах така система є більш диверсифікованою, гнучкою та безпечною», - уточнив Сергій Куюн.

Читайте також: Як Київ рятує інфраструктуру та готується до можливого блекауту

Він також додав, що перше тестування цієї системи відбулось з серпня по жовтень під час сезонного піку споживання пального.

«Цей період ринок пройшов в у мовах профіциту усіх марок моторних палив. Також є потенціал збільшення постачань у разі потреби», - резюмував експерт.

Читайте також: Як завезти генератор в Україну та скільки доведеться сплатити мита - роз'яснення Держмитслужби

Нагадаємо, американський бізнесмен та філантроп Говард Баффет профінансує закупівлю генераторів та електрообладнання.