UA / RU
Підтримати ZN.ua

133 тисячам українців, що скористалися правом на податкову знижку, держава поверне 400 млн грн

Середня сума податку на доходи фізичних осіб, що була заявлена у 2021 році до повернення з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку, на одну особу становить 3 тис. грн.

У 2021 році правом на податкову знижку скористалися 133 тис. громадян, які заявили до відшкодування 399,6 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби (ДПС).

"Станом на 1 грудня 2021 року декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2020 році, для отримання податкової знижки подали більше ніж 133 тис. громадян. До повернення з бюджету декларанти визначили 399,6 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

Середня сума податку на доходи фізичних осіб, що була заявлена у 2021 році до повернення з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку, на одну особу становить 3 тис. грн.

Для порівняння, протягом 2020 року правом на податкову знижку скористалися понад 150 тис. осіб, які задекларували до повернення 389,2 млн гривень. Середня сума податку на доходи фізичних осіб, що була заявлена у 2020 році, становила 2,6 тис. грн.

Нагадаємо, що для отримання податкової знижки громадяни мають до 31 грудня 2021 року включно подати податкову декларацію про доходи, отримані протягом минулого року.

Право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тому для отримання знижки за 2020 рік необхідно подати декларацію до кінця грудня 2021 року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року. На цю суму дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Як писала ZN.UA, згідно з пп. 166.3.3 Податкового кодексу України, до переліку витрат, які відносяться до податкової знижки платника податку на доходи фізичних осіб, дозволено включати суму, сплачену платником податку на користь надавачів послуг дошкільної освіти. Читайте про це в статті кандидата економічних наук, старшого наукового співробітника відділу державних фінансів, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" Наталії Назукової - "Дошкільнята та їхня… зарплата"